| RainDrop a întrebat:

Daca barbatii isi abuza sotiile, cum de au ajuns sa se marite?
(P. S.:http://www.nuepoveste.ro/povesteainitiala, am primit mesaj de la un prieten)

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt abuzate după căsătorie, înainte bărbaţii sunt cotoi blânzi iar după nuntă se întruchipează în călăi.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În principiu, bărbaţii îşi ABUZEAZĂ soţiile, nici într-un caz nu le "abuză".
Mai mult decât atât, ultima oară când am verificat bărbaţii se însurau deşi... există şi excepţii dar ceva îmi spune că aici nu e cazul.

În altă ordine de idei, de ce nu?happy

| HBK a răspuns:

Niciodata nu stii ce se ascunde dupa un zambet.

| nicol20 a răspuns:

Barbatul este mielusel pana te marit cu el te iubeste o luna doua la incepit este fita nou iar cand trece luna de miere ii esti sluga nu muiere.Bafta

| mihaix a răspuns:

Eu sincer cred ca se ajunge aici tot datorita femeilor, deoarece sunt unele care pur si simplu nu sunt "femei", sunt monstrii intruchipati, ele fac din barbat monstru, apoi barbatu crede ca asa trebuie tratata o femeie.Eu unu acum sunt f dezamagit, nu stiu cu ce ochii as privi o viitoare rel stabila, dar nu cred ca cu aceeasi ochii cu care am privito pe actuala. Oricum sincer cred ca asta e motivu, acele vampe care sub sangele barbatilor, care nu pot fi numite femei si care se vand singure celui ce da mai mult distrugand vieti.Si inca ceva, daca esti prea bun, spuneti ca e prea moale, daca e prea rau spuneti ca abuzeaza, dar v-ati gandit cand ati frant o inima ca urmatoarea va suferii din cauza ca unele nu ati stiut cum sa va despartiti. Sper sa nu ma criticati, dar nimeni nu cred ca a trecut prin ce trec eu acum, si ca sa va spun tot, deja ati spune ca e telenovela

| RainDrop explică:

Hey, sa stiti ca sunt si solutiile ca sa fie obligata.