| Jok12345 a întrebat:

Daca cand ma masturbez ejaculez iar dupa nu mai pot obtine a 2-a erectie nici in 8 minute dupa, cum voi putea cand fac sex sa incep a 2-a partida? In cat timp ar trebuie in mod normal sa obtin o a 2-a erectie?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Jok, foarte simplu, masturbarea nu prea e placuta, odata consumata energia sexuala, in aceeasi zi nu prea mai ai de ce sa ai chef sa te masturbezi. Dar femeia te va atrage foarte mult, si nu iti va fi suficient sa te bucuri de ea o data, vei intra in erectie iarasi, dar nu neaparat imediat, poate dupa vreo 20 de minute. Pe de alta parte, nu scrie nicaieri ca trebuie sa faci sex de doua ori in aceeasi seara, femeia s-ar putea sa nu fie nici ea amatoare.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista si posibilitatea ca penisul sa nici nu intre in starea flasca dupa ejaculare, fiindca nivelul excitatiei va ramane in continuare extrem de ridicat in cazul primelor acte sexuale. Dar exista si posibilitatea sa reintre in erectie dupa multe minute, sau uneori din cauza unei stari de ingrijorare sau a emotiilor sa nici nu se mai ''scoale'' a 2-a oara. Din aceste motive multipe, NU se poate oferi un raspuns care sa fie... universal valabil. Multa sanatate!