| anonim_4396 a întrebat:

Dacă citiți povestea pe care am scris-o în întrebarea anterioară vă dați seama despre ce urmează să zic. I-am dat mesaj acelui băiat la care țin enorm, deși nu am fost împreună. După aproape un an în care m-am gândit la el, mi-am făcut curaj și i-am dat un mesaj, care sigur o să schimbe multe. ( I-am trimis mesaj pe Facebook de dimineață, în care i-am zis simplu : te iubesc, cred că trebuie să știi asta. A intrat pe Facebook, dar nu apare că a văzut mesajul.) Nu știu ce să mai cred. L-a văzut. dar nu a dat click pe el ca să nu apară seen, nu îmi dau seama. Dar au trecut deja 14 ore și nu am niciun răspuns. Mă simt prost, nu mai știu ce să cred sad.

14 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Ai răbdare, poate nu ți-a răspuns dintr-un motiv. Felicitări pentru că ți-ai făcut curaj și i-ai dezvăluit ceea ce simți.
Totuși, s-ar putea să o ia drept glumă pentru că te-ai adresat direct prin facebook.

| SkyPilot a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Si cum ar putea sa ii sugereze ca este cat se poate de serios?

| FemeiaPisică a răspuns (pentru SkyPilot):

Ar trebuie să se cunoască mai bine, să comunice mai mult şi să se apropie. Dacă ai primi un mesaj cu ''te iubesc'', nu ai lua drept glumă sau o provocare? Bine, nu mă pricep la relaţii, mi-am dat cu părerea.

| SkyPilot a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Nu stiu, depinde de fata. Dar i-as raspunde imediat intr-un sens sau altul. Eu sunt adeptul rezolvarii fata in fata a astfel de probleme.

| Junioara17 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Nu contează ce consideră, dar vreau doar să-mi răspundă. E clar că i-aș băga mințile în cap, dar el nici măcar atâta lucru nu face. Dimpotrivă, eu cred că a luat-o în serios și se teme de un răspuns. Curios lucru e că l-am adăugat la prieteni apropiați ca să văd ce distribuie, postează și apreciază, dar am observat că nu a mai făcut nicio mișcare pe Facebook de alaltăieri, fix când i-am dat eu mesaj nu mai intră el. E un semn?

| Junioara17 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Mă gândesc că poate a șters mesajul fără să-l citească. Poate nu vrea nimic cu mine pentru că noi vorbeam despre orice și i-am spus că sunt cuminte. Și cine știe, se gândește că nu poate să obțină ceva, habar nu am ce are în cap. Sau poate se simte prost că e mai scund? Sau poate ține cont de părerile prietenilor? Nu îmi dau seama, vreau adevărul, dureros, cum o fi el, îl vreau.

| LoveSleep a răspuns:

Ti-am citit intrebarile anterioare. La una dintre ele ti-am si raspus. Am facut-o pentru ca mi-o' curs balele la cum te exprimi. (e de bine)
Gresala ta, a fost ca te-ai lasat condusa de orgoliu. Puteai macar sa-i spui ca iti pasa, asa, doar sa stie.
Acum, cand te-ai trezit in sfarsit, ai ales sa-i dai mesaj pe facebook. Ai facut bine, dar ai gresit scriindu-i acele lucruri. Singurele tale cuvinte, trebuiau sa fie: "vreau sa ne vedem". Daca il sunai, era si mai bine.
A trecut ceva timp, dar tu ai ales sa-i spui ca il iubesti printr-un mesaj.
Tot ce-ti ramane de facut e sa astepti, multa bafta!

| Junioara17 a răspuns (pentru LoveSleep):

Mulțumesc pentru apreciere. Mi-am schimbat numărul de telefon prin septembrie și nu am salvat niciun contact. I-aș fi dat mesaj pe telefon dacă îl aveam. Nu cred că aș fi fost atât de puternică să-l sun și să-i spun că vreau să ne vedem, nu de alta, dar era posibil să mă refuze. Sincer, nu cred că simte ceva pentru mine. E băiat, mi-ar fi spus în tot timpul ăsta ceva, nu cred că e vorba de rușine la el. A mai avut câteva relații în tot timpul ăsta, dar nu m-a deranjat lucrul ăsta, pentru că simțeam în adâncul sufletului că nu înseamnă mare lucru pentru el. Nu sunt adepta postării pe Facebook a unei relații după două zile de stat împreună, chestii de genul ăsta. Când ești cu adevărat fericit și iubești, nu stai să-ți „ postezi fericirea și dragostea" pe Facebook, zic eu.

| Doub a răspuns:

Stai sa inteleg. Nu ai fost cu el niciodata, dar il iubesti?thinking

| Junioara17 a răspuns (pentru Doub):

Da, de anul trecut de când ne-am văzut și ne-am sărutat. Și-a pus amprenta pe viața și pe sufletul meu. Nici până acum nu mi-a răspuns. Cred că o să mă resemnez.

| Doub a răspuns (pentru Junioara17):

Ehh, asta e. Stai linistita si bucura-te de viata.winking

| Lawliet14 a răspuns:

Ai mai discutat cu el inainte pe Facebook? Daca da, si atunci nu apare SEEN, inseamna ca nu l-a vazut pur si simplu. Dar oare din ce cauze?

Răspuns utilizator avertizat