| anonim_4396 a întrebat:

Daca efectiv mă uit la porno și bag mana sau o pernă intre picioare și mă frec înseamnă masturbare?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, inseamna masturbare.
Dar vezi sa nu lasi secretie vaginala pe perna, ca nu-i tocmai cea mai igienica procedura de masturbare, cu perna intre picioare, ca o pui pe fata dupa aceea.

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă perna nu e de acord, înseamnă viol.

| Plato a răspuns:

Da. Orice forma de autoexcitatie inseamna masturbare.

ONANÍE2 s. f. Anomalie sexuală care constă în obținerea orgasmului prin autoexcitație (de obicei manuală); masturbație, onanism, malahie

| Crackman a răspuns:

Daca esti fata, da

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Da,fiindca iti stimulezi clitorisul.

| Gofigi a răspuns:

Da

| ThePitPew a răspuns:

Orice tip de satisfactie sexuala printr-un act anume se numeste masturbare. Orice ai face pentru a te satisface sexual se considera masturbare. Mersi anticipat.