| Marbella188 a întrebat:

Daca el si-a facut analizele pentru boli sexuale. si avea vdrl-u negativ, si testul hiv: negativ (nonreactiv), pot sa i au vreo boala?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, mai sunt destule pentru care nu și-a făcut analize: hepatita B sau C, HPV etc.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poti pentru ca sunt mult mai multe boli sexuale, nu doar cele scrise de tine ca a facut acel cineva analize.

| Filip23 a răspuns:

Mai raman destule. Cred ca cele mai ciudate sunt tulpinile de papiloma, pentru ca unele dau boala dupa zeci de ani, altele dupa 2-3 ani, altele deloc.

| Victoria18 a răspuns:

Of, of, of! Măi, eu nu va inteleg pe unii zau. Cereti aici parerea la analize. Aici nu sunt doctori care sa stie exact, aici vi se da doar o parere cu siguranţă si aia eronata. Du-te mai bine la un doctor si spune-i. Are totusi pregatirea necesara.

| Marbella188 explică:

Sii. e de ajuns sa iei o boala si dupa maxim 5 penetrari, fara prezervativ?