| LanguageMaster a întrebat:

Dacă ești băiat, prieteniile cu fetele sunt mai bune decât cele cu băieții?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prieteniile cu fetele se numesc, tampoanele fetelor care folosesc băieți ca cățeluși, dar ce crezi ca esti de fapt, asta nu inseamna sa nu ai prietene si sa nu fi catelus, daca simti ca simti ceva o lasi, mereu vei fi ca un frate, cum noi avem dorinta mare sexuala e mai bine sa eviti asta

| Emilian65 a răspuns:

Da, prieteniile cu fetele sunt mai bune decat cele cu baietii.

| Plato a răspuns:

Ambele pot fi la fel de bune, nu are relevanta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Intre un baiat si o fata NU poate exista relatie de prietenie simpla pe termen lung. La un moment dat tot intervine sexualitatea. Exceptie daca vorbim de persoane gay.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe ce te bazezi cand spui asta? Nu vreau sa zic pe prostie, asa ca zic pe ignoranta, cred eu.
Uite eu am o prietena foarte veche, de peste 12 ani deja, cred. Suntem prieteni si n-a intervenit sexualitatea. Plus ca am si alte prietene in aceeasi situatie, chiar daca nu-s asa vechi.
Sunt gay? Eh, daca zici tu.

Intre un baiat si o fata POATE exista doar prietenie fara nicio problema. Nu toti sunt libidinosi perversi care se gandesc 24/7 la sex si orice femeie de pe strada si-o imagineaza nu stiu cum.

| AZKE a răspuns (pentru Plato):

Aici ai dreptate. Am prietenii băieți și nu a intervenit sexualitatea si nici nu o sa intervină

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Dar aici e faza Nu vorbesc de orice femeie de pe strada ci de o Prietena.
Dupa ce incepi sa o cunosti automat ii observi si aspectul fizic, Iar hormonii se pun in miscare., femeia e instinctiv atragatoare pentru barbati -asta e legea naturii.
Nu din start, dar dupa un timp sexualitatea incepe sa afecteze tonul conversatiilor dintre voi 2. Si daca ea. da semne ca ar vrea. Ai refuza-o?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dupa un timp"? - tocmai ti-am spus ca de 12 ani ne stim si nu s-a pus problema de asa ceva.

Nu doar ca as refuza-o, dar am încheia orice legatura din momentul ala. Nu neaparat pentru faptul asta in sine, dar eu sunt logodit si ea stie, iar eu nu sufar persoane capabile de asa ceva.
Daca as fi "disponibil", tot as refuza, dar nu mi-ar fi scârbă de gestul ei.

| Crackman a răspuns:

Nu exista asa ceva.
N am vaz decat la gay

| ChawChaw a răspuns:

Nu,baietii iti sunt ca fratii, iar cele mai multe fete te vor pe post de "catelus"

| AZKE a răspuns:

Imi place ca toti care si-au dat cu parerea sunt băieții și ei cred ca noi folosim băieții drept "cățeluș" laughing)
Noi fetele adoram sa avem un prieten baiat. Putem să vedem un punct de vedere diferit fata de al unei fete. Logic că noi intr-o prietenie o sa preferam o fata dar și un băiat il poti avea si puteti face multe chestii. Nu vorbiti doar despre "filme frumoase, un serial frumos". Sunt fete diferite si nu vorbim toata ziua despre filme. Ne place să vorbim foarte multe cu un băiat și clar nu il numim "catelus". Revenind. Mai bine esti prieten cu un băiat pentru ca nu ai habar când o fata se întoarce împotriva ta

| DannyBoy84 a răspuns:

Depinde la care capitol te referi. Cu baietii poti merge la bar, la o terasa, la o bere si sa discutati despre fete si va laudati unul altuia cum ati facut-o pe una alta ''de comanda'' iar cu fetele poti discuta chestii frumoase cum ar fi : un serial frumos, un film frumos, despre dragoste, romantism, despre cum ii place unei fete sau unei femei sa fie apreciata de un baiat/barbat chestii de genul...