| Markusfrtt a întrebat:

Daca esti foarte posesiv si foarte gelos inseamna ca e obsesie? Se poate scapa de obsesie? Adica nu stiu daca e obsezie sau iubire.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Foarte posesiv" si "foarte gelos", deja boala ta este avansata!
Refera-te la un psiholog sau psihiatru, ai deviatie de comportament.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este o BOALA. Una foarte grava. De natura psihica. Incurabila.

| Posible000 a răspuns:

Da, este obsesie. Prea multa iubire strica, crede-ma. Încearcă să nu fii tot timpul "of iubirea mea cat de mult te iubesc" "toată viața mea ești tu" etc, pentru că atunci o să creadă capoate face ce vrea cu tine si își pierde ușor ușor interesul sau cum si mai auzit " va plictisiți unul de altul. E ok sa fii așa, nu înțelege alt ceva, dar câteodată suparo puțin, contrazio puțin numai s o vezi cum se enervează dar zambeste-i in timp ce faci asta, o sa ii placă. Apoi tot tu o împaci dar va fi ușor dacă știi să o superi ușor si frumos. Cicalesteo, femeilor le place asta. Succes îți doresc.

| Luckydagger a răspuns:

Da,este un mic pacat
Dar este normal uneori sa te simti nesigur, dar asta poate insemna ca nu ai incredere destula fata de prietena ta.Tu ai nevoie sa capeti incredere in ea, probabil stand cu ea sau sau vorbind despre lucruri intime...
Nu te speria, gelozia este ceva ce inseamna lipsa de incredere, din punctul meu de vedere