| Abc111 a întrebat:

Daca eu nu mai sunt virgina si pr meu e,cand facem sex prima data,,,,poate ca el sa se termine inainte sa o bage in mine si sa ramana pe penisul lui spermatozoizi?,, sunt posibilitati sa raman gravida daca se intampla astfel?~~FUNDA~~

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca tu nu mai esti virgina, fiindca acest aspect nu are nicio importanta, in cazul in care sexul se va desfasura asa cum ai precizat, in mod sigur ca dupa ejaculare ramane intotdeauna sperma lipita de peretele uretrei. Daca dupa ejaculare el nu va urina, atunci acea sperma ramasa in interiorul penisului dupa circa 10-15 minute intra intr-un proces de fluidizare, devine tot mai lichida si se va scurge/prelinge in timpul sexului ce urmeaza invariabil in vagin. Daca ai nesansa/ghinionul ca in acel moment sa fii in perioada fertila a ciclului menstrual, atunci aproape sigur se va forma o sarcina deci probabilitatea de sa ramai insarcinata este foarte mare. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, estr posibil.

| sofisis a răspuns:

Da, sunt. N-are nici o legatura virginitatea

| SG1995 a răspuns:

Foarte mari chiar, daca el nu foloseste prezervativ, sau tu vreo alta metoda de protectie.

| BogdanMut a răspuns:

Hai să-ți spun din experiența mea laughing) Prima dată când am făcut-o m-a ținut o oră jumate, am folosit prezervativ și totul a fost ok big grin Folosiți prezervativ deoarece din cauza faptului că va fi excitat v-a avea lichid seminal pe penis și poți să rămâi însărcinată și stai calmă, nu se v-a termina când o bagă din cauza emoțiilor laughing