| marian2uk a întrebat:

Ce pastila sa ia prietena mea virigna prima data cand o sa o facem sa nu ramana gravida

Răspuns Câştigător
| andrelina a răspuns:

Vrei sa spui k o sa-ti doresti sa o dezvirginezi cu prezervativ?! AIUREA.nu stiu, daca va iubiti, renuntati la prezervativ! Eu, una, nu am folosit nikiodata cu prietenul meu si suntem perfect sanatosi, iar cand m-a dezvirginat, n-a fost nici vb de prezervativ.In ceea ce priveste relatia ta, acest pas pe care il va face prietena nu va veni cand vei dori tu.SCZ! Oricum, iti urez `BAFTA`!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergeti la medic si veti afla. Nu exista pastile valabile pentru toata lumea. Si indiferent ce ti s-ar spune, poate ramane insarcinata chiar ed prima data.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Trebuie sa folositi prezervativ. Va va apara de posibile boli, o sarcina nedorita si va ajuta si la penetrare (fiind lubrifiat). Presupun ca nu are o varsta foarte inaintata prietena ta... deci nu ar trebui sa ia anticonceptionale sau alte pastile pe baza de hormoni ca ii va da peste cap tot sistemul.

| EUSIATIT a răspuns:

MAi bine tu prezervativul ca.cu pastila... pune ti de bebe fa-ti provizii ca s-ar putea sa ti trebuieasca mai multe daca te incalzesti asa ca lasa pastilele...PREZERVATIVUL.si la treaba

| snepy a răspuns:

"pastila" trebuie sa iei tu adica prezervativul ( vezi sa nu il inghiti ) :) http://www.sarcina-nasterea.ro/......culin.html

| Misterious a răspuns:

STi ce pasti; la sa ia? PREZERVATIVUL happy pentru ca te protejeaza atat de boli cat si de sarcina...

| jo a răspuns:

Pastila numita prezervativ.

| DrageanElena a răspuns:

Sunt de parere ca nicio pastila.mai bine prezervativul...ca sa nu aiba reacti fata...cum nu a mai luat pana acum...acum tu hotarasti.numai sa nu te gandesti doar la tine ...gandeste-te si la ea. bafta. big grin

| Jupiter a răspuns:

Pastile numai cu prescriptia medicului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Foloseşte prezervativul, este cel mai fidel prieten în aceste situaţii drăgăstoase.
Pastila de urgenţă/de a doua zi se găseşte la farmacie: Postinor 2.
Mai multe detalii:
http://www.topsanatate.ro/forum;
http://www.sexaz.ro/cafeneaua;
http://www.sfatulmedicului.ro/articole.
Sănătate.
Pa, pa.