| Hellobello a întrebat:

Daca fac o ecografie abdominala totala la un gastroenterolog, acesta poate depista o sarcina de 31 saptamani (fara ca eu sa ii spun)?

9 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Eu cred ca tu ai nevoie de un ajutor de specialitate si nu ma refer la un medic gastroenterolog si nici ginecolog. Tu cred ca esti gravida si vrei sa ascunzi toate astea. Sau ai alte probleme. Du-te la un medic care sa iti puna ordine in ganduri.

| Hellobello explică (pentru GdX):

De ce credeti asta? Cum sa vreau sa ascund cand eu de 8 luni incerc sa gasesc un raspuns?

| suntserios a răspuns (pentru Hellobello):

Te ai gandit la nume? Ai fost la ginecolog pentru pregatiri pentru nastere?

| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina a carei varsta ar fi de 31 de saptamani, adica de 7 luni si jumatate, este intratat de evidenta incat se poate determina si vedea vorba aceea ''si din avion'', deci fara a mai fi necesara si efectuarea unei ecografii. In nici un caz NU poti fi insarcinata. Probabil ca pana la urma, intrebarile tale pe acest subiect vor inceta doar dupa data de 1 Octombrie. Pana atunci NU mai este chiar atat de mult. SanatatE!

| alina2k18 a răspuns:

Doamne, cate intrebari poti avea pe tema asta laughing
Daca esti gravida in 7-8 luni isi da seama si o baba de abia vede cu ochelarii laughing darmite un medic care iti face echografie.
Hai nastere usoara!
laughing

| HazelEyes77 a răspuns:

O sarcina atat de avansata n are cum sa treaca neobservata crede ma. Nici nu e nevoie de ecograf.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu eşti gravidă, nebuno!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata, ai așteptat tu 8 luni, și nu sa întâmplat nicio tragedie mai ai 3 săptămâni și dacă ești însărcinată, vei naște. Deci nu am stat sa îți citesc toate întrebările dar am văzut ca în majoritatea întrebi de ce nu se vede sarcina la test sau la controlul medical. Dacă ai fi însărcinată, sigur cineva ți-ar fi spus. Poate nu ești. Doar ți-ai făcut o obsesie din asta și nu e bine! Dacă chiar ești însărcinată, în curând vei naște. Încerca să îți pui ordine în gânduri și sa vorbești cu părinți. Sa îți dai seama dacă vrei sa păstrezi copilul și dacă ai ce sa ii oferi. Dacă nu vrei sa îl păstrezi, nu ii face rău. Nu îl arunca la gunoi sai chiar ucide. Cauta o familie care sa îl poata adopta și sa ii ofere ceea ce are nevoie. Și fizic și psihic! Succes

| ngllllll a răspuns:

Daca aveai sarcina simteai bebele cum se misca, comanda pizza, lapte sau ce mai vroia el. Nu te mai stresa.