| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac sex atunci cand sunt pe ciclu exista probleme?

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista un risc crescut de infectii pentru ambii parteneri daca nu folositi prezervativ sau numai pentru femeie daca folositi prezervativ.

| Anca a răspuns:

Eu am facutºo pe ciclu si nu m-a deranjat, nici pe mine nici pe el.
Si am facut-o cu mai multi asa.
Cu unul chiar prima oara cand am facut. o eram pe stop si nu l-a interesat. A zis ca el ma place si cand sunt pe stop si cand nu, ca doar nu-s spurcata.
Si oricum era medic, deci sange a mai vazut si chestii scarboase f multe in timpul facultatii.
Si NU pute, cum zic unii, daca te speli f bine inainte de actul sexual!

lolita
| lolita a răspuns:

Nu exista riscul unei sarcini ci riscul unei infectii, nu este recomandat sa faci sex cand esti pe ciclu.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Riscul unei infecţii este mult mai ridicat. Organismul tău este mult mai sensibil în perioada aceea. Trebuie să folosiţi prezervativ şi să aveţi foarte multă grijă la igienă.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

@lumylumy - poţi rămâne însărcinată chiar dacă eşti "pe ciclu". Întreabă un medic! Îţi va spune acelaşi lucru.

Alte răspunsuri
| DrViorel a răspuns:

De preferabil pe viitor sa eviti contactul sexual, in perioada de ciclu...

| lumylumy a răspuns:

Pai probleme exista, atunci se iau cel mai repede fel de fel de boli!

Alte răspunsuri
| jocnecurat a răspuns:

Normal ca da... murdaresti patul si pe tine! sau in cazul in care faci sex in dus e ok happy

| Brotacelu a răspuns:

Pai ca sa o zic direct... puteeee
Se tot laudau uni prieteni care au facut sex cu fete care erau pe ciclu si au jurat ca nu mai fac in viata lor, mai bine facea un "joco di mano"laughing))

Ca sa nu de faci de ras mai bine asteata sa "fie verde la semafor"winking
si distractia o sa fie maaare

| Brotacelu a răspuns:

@Anca sa inteleg si eu...
Esti pe stop, te speli bine bine si astepti sa vina iubitu sa va "iubiti"? corect? ...si el nu vrea sa faceti dintr-un anume motiv... ce faci?

Si daca te ia prin surprindere iubitu [stiind ca ati mai facut sex/dragoste cand erai pe stop, dar ne stiind ca atunci te spalasei bine bine] ce faci? refuzi? hmmmm...

Hai sa fim seriosi ...chiar nu aveti si voi cateva zile rabdare?

Daca nu... Distractie placuta

Alte răspunsuri
| laryssa93 a răspuns:

Sa-ti spun, eu cand am facut-o prima data cu iubi meu (eram virgina) si era ultima zi de ciclu si mie nu imi vine mult ca ador sportul tongue! Nu am patit nimic, dar nhaa a curs mai mult sange! a fost bine!

La mine nu au existat probleme dar depinde si cat de mult iti vine de obicei si depinde si de organismul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumylumy: Sa sti ca poti ramane insarcinata cand faci sex pe ciclu, ti-o spun din propria experientawinking Asa ca, grija mare si protejati-va ca aveti cu ce. Doar nu traim in timpurile lui PAZVANTE CHIORU', nu?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea sunt, dar risti sa te imbonlavesti si nu cred ca la un baiat i-ar placea sau s-ar simti bine.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumylumy vad ca esti fata si nu stii, eu is baiat si stiu ca atunci cand esti pe rosu poti ramane gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca exista doar ca o sa-ti treaca mai repede perioada si daca ai dureri prin orgasm scapi de ele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da poti ramane insarcinata si chiar nu vreti asta sau da

Alte răspunsuri