| lavyyy_6110 a întrebat:

Daca fac sex protejat dar nici nu ejaculeaza in mine pot ramane insarcinata?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face doar in cadrul casatoriei, nu asa cu oricine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a ramane insarcinata sunt obligatoriu necesare 2 ingrediente.Ar trebui sa stii ca pentru ca o fata sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, CU PRECIZAREA ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata fi insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti ramane gravida.

| peperonies a răspuns:

Statistic improbabil dar se poate.

| catablondu a răspuns:

Buna, daca nu se rupe prezervativul e totul ok.

Răspuns utilizator avertizat
| mariacazcu a răspuns:

In primul rand cred ca esti o pustoaica care vrea sa faca dex si nu vrea sa ramana insarcinata ca sa nu afle mama cu tata as spune sa mai astepti pana la maritat

| Girlbrunette a răspuns:

Nu.