| Anna30121995 a întrebat:

Dacă fac sexting, ma mai numesc virgina psihic?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin insasi definitia ei, virginitatea reprezinta o notiune, o conceptie de natura psihica, mintala deci in nici un caz NU poate sa fie de natura fizica. NU se poate determina starea de virginitate a unei femei. VIRGINITATEA reprezinta un concept psihico-mental, adica reprezinta doar o NOTIUNE care este imateriala, INVIZIBILA, astfel ca existenta sau lipsa starii de virginitate nu poate fi verificata, atinsa voit, intentionat sau accidental. Rezulta ca absolut NIMENI in afara fetei/femeii in cauza nu se poate pronunta in privinta VIRGINITATII ei. Starea si notiunea de virginitate dispare/se pierde in momentul in care himenul si/sau vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat. Lezarea, deteriorarea si/sau ruperea chiar si accidentala a HIMENULUI se numeste DEFLORARE. Insa acest proces de DEFLORARE se poate produce numai strict ca urmare a unei actiuni fizice, in urma careia se produce, rezulta si ramane o stare vizibila, palpabila. Deflorarea poate sa apara sau sa se produca din mai multe/diverse motive, astfel ca aparitia/producerea deflorarii poate sa nu aiba absolut nici-o legatura cu activitatea sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea pielitei, astfel ca himenul se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata face miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, gimnastica, catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Depinde de lungimea mesajelor si de cat de adanc au patruns in mesagerie. Plus marimea telefonului.

| Anna30121995 explică (pentru pufulescu):

Ahahaha, eu serios intreb))

| RAY a răspuns (pentru Anna30121995):

Virgina esti pana nu faci sex real

| Anna30121995 explică (pentru RAY):

Daca faci sex real iti pierzi virginitatea fizica, eu intreb de cea psihica...

| RAY a răspuns (pentru Anna30121995):

Sunt multe fac sex oral, anal si sunt virgine, ca inceput de viata sexuala da numai esti

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anna30121995):

Prin insasi definitia ei, virginitatea reprezinta o notiune, o conceptie de natura psihica, mintala deci in nici un caz NU poate sa fie de natura fizica. NU se poate determina starea de virginitate a unei femei. VIRGINITATEA reprezinta un concept psihico-mental, adica reprezinta doar o NOTIUNE care este imateriala, INVIZIBILA, astfel ca existenta sau lipsa starii de virginitate nu poate fi verificata, atinsa voit, intentionat sau accidental. Rezulta ca absolut NIMENI in afara fetei/femeii in cauza nu se poate pronunta in privinta VIRGINITATII ei. Starea si notiunea de virginitate dispare/se pierde in momentul in care himenul si/sau vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat. Lezarea, deteriorarea si/sau ruperea chiar si accidentala a HIMENULUI se numeste DEFLORARE. Insa acest proces de DEFLORARE se poate produce numai strict ca urmare a unei actiuni fizice, in urma careia se produce, rezulta si ramane o stare vizibila, palpabila. Deflorarea poate sa apara sau sa se produca din mai multe/diverse motive, astfel ca aparitia/producerea deflorarii poate sa nu aiba absolut nici-o legatura cu activitatea sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea pielitei, astfel ca himenul se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata face miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, gimnastica, catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Multa sanatate!

| OMFGConrad a răspuns:

Ești ce vrei tu.