| ma cheama cum ma cheama a întrebat:

Daca faci dragoste cu pers iubita...asta ajuta rel sa mearga mai bine si sa fii mai unit?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, sexul nu imbuntateste relatiile. Relatia va ramane la fel de buna sau proasta, stabila sau instabila cum era si inainte. Eventual, daca sunteti tineri, aparent relatia se va imbunatati cateva luni, cat tine nebunia noului. Ulterior, lucrurile vor reveni exact unde au fost.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragostea fizică este o completare care poate avea aceste beneficii stipulate de tine sau o rupere fulgeră a relației.
Totul este o loterie dar în situația dată trebuie în mod normal să știi cu cine ai de-a face!
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În cazul meu da însă iar au răspuns fătucile virgine şi frigide de-aici care consideră viaţa sexuală ca ceva rău şi că de fiziologia masculină îşi pot bate joc toate când şi cum vor.
Marius5600 şi iubitozaur sunt cu picioarele pe pământ. Restul... cam aerieni din ce s-a răspuns pân' acum.
E drept că are dreptate şi Margo că fetele ar cam trebui să-şi vadă de treabă până pe la 16 ani.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca sunteti amandoi maturi, tineti destul de mult unul la celalalt, etc, etc, Da!

alina... daca tu esti in poza, esti cam prea tanara, ca sa nu zic "prea cruda" ca sa iti permiti sa dai raspunsuri atat de categorice si negative si descurajante pe deasupra! Daca in relatiile tale, sexul e total aparte de respect si incredere, care sunt piloni de baza in orice relatie serioasa, te priveste!
Dar asta nu iti da dreptul sa "recomanzi" parerea ta, cam total pe langa realitate! Altfel, adica daca tu asa traiesti, e trist...
Acum poate te vei "sifona" si vei rabufni, dar in timp ai sa te convingi ca nu ai dreptate in ceea ce ai scris aici - chiar daca erai poate deprimata, sau cine stie, dupa 2 paharele?!
Citeste, cultiva-te, dar mai ales traieste!, si vei vedea cum stau lucrurile cu adevarat!
Nici macar eventuala ta apartenenta la vreun cult nu poate justifica sfanta mare ignoranta (Sancta simplicitas!), si nici macar o educatie deficitara sau eronata dinadins! - suntem inconjurati de informatii, totul e sa vrem sa le accesam! si sa discernem corect! - nuantele intermediare intre alb si negru sunt mult mai multe decat crezi!

| elena a răspuns:

Da, da, da...relatia va fi perfecta, totul este, ca tu sa traiesti cat mai adevarat actul sexual, adica ar veni cam asa, prosteste-l...

| Dizzydizz a răspuns:

Da pentru ca te gandesti big grinupa toate astea, dc l-as mai lasa?

| karellen a răspuns:

Nu. faci dragoste tocmai pentru ca este vorba de persoana iubita, nu ajunge persoana iubita pentru ca faci dragoste cu el/ea. daca e ca relatia sa mearga bine (sau prost) altele vor fi motivele. bineinteles, poti face sex, dar asta e cu totul altceva si vorbeam de relatii aici.

| dulciana a răspuns:

Nu stiu ce sa sa zic, daca el se trage la tine si u la el atunci se va uni relatia, dar daca nu atunci nu are nimic una cu alta

| marius5600 a răspuns:

Daca faci dragoste da ajuta dar daca faci doar sex atunci nu cred ca e OK. Tu incearca sa faci diferenta intre sex si dragoste. Bafta

| hhhh a răspuns:

Ideea e ca daca va iubiti si inainte de a face asta o sa va ajute sa aveti mai multa incredere, sa va iubiti mai mult si sa va simtiti si bine normal...:X

| Missin`you` a răspuns:

Depinde`de interesewinkinghappy

| Deeea_8899 a răspuns:

Nu. categ0ric nu. dupa ce 0 sa faca aia cu tine de cateva 0ri se va plictisi pentru ca a descoperit tot la tine si te va parasi... asta or patit multe... eu zic sa stai mult cu el si sa nu faceti dragoste. macar in primul an. apoi dupa ce o sa faceti 0 sa fie altceva intre voi. ceva mai bine. t0tul la m0mentul potrivit kiss!

| alina_4135 a răspuns:

Nu as vrea sa te dezamagesc dar raspunsul este categoric nu. O relatie bazata pe incredere si respect nu are nimic de a face cu relatiile sexuale, de aceea ti-as recomanda sa te gandesti mai bine ce vrei sa faci cu adevarat, deoarece nu mi-as dori sa ajungi intr-o zi sa regreti ca ai facut asta.Relatiile sexuale pe langa eliberarea hormonilor din organism...nu prea inseamna mare lucru.