| cristinica_6784 a întrebat:

Poti ramane gravida daca nu si-a dat drumul in tine?

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu prea sunt mari sanse, dar totusi ceva sanse tot sunt, din cauza ca baiatul inainte de a ejacula, elimina un lichid preejaculator care poate contine spermatozoizi, intr-o cantitate mai mica, dar e suficient ca fata sa ramana insarcinata, in cazul in care e intr-o perioada fertila.
E adevarat ca riscul nu e asa mare ca atunci cand s-ar fi terminat in tine, insa sanse sunt. Cel mai indicat este un test de sarcina la 21 de zile de la actul sexual si protectie pe viitor.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, exista sanse!

| fabiola a răspuns:

Bineinteles, de la lichidul preejeculator! Dar protectia o faci si pentru a te pazi de BTS_uri!

| alinaWalina a răspuns:

Buna. Mai fata, o faci nestiind la ce riscuri te supui, ne stiind urmarile. Informeaza'te si tu inainte de a'ti incepe viata sexuala. Bine. Acum e prea tarziu. La fiecare categorie de pe TPU gasesc multe intrebari asemanatoare. Sunteti aiurea, serios. Ne intrebati pe noi daca voi ramaneti insarcinate. Pai din moment ce ai facut'o, ia in consederare tot ce se poate intampla. Daca te trezesti cu o sarcina tu trebuie sa fii pregatita. Noi nu avem de unde sa stim daca poti sau nu ramane gravida.
Cea mai buna solutie e sa iti faci un test de sarcina.
Pa, pa.
(stiu ca am fost rautacioasa)

Răspuns utilizator avertizat