| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci sex cu prezervativ ea ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Dacă faci dragoste cu prezervativ, ea nu, nu rămâne însărcinată.
Stai liniștit.

26 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Folosit corect, prezervativul este cea mai buna masura de prevenire a unei sarcini nedorite, sansele de sarcina fiind aproape zero.
Citeste:
http://www.mamicamea.ro/......culin.html

| catthshshshs a răspuns:

Daca prezervativul este folosit corect, daca nu se rupe sau aluneca, nu are cum.

| DNSK a răspuns:

Doar daca se rupe. dar pana la sex cu prezervativ mai ai cale lunga. pune mana si: invata, mananca, asculta de parinti si de doamna si nu fii rau

| SantaAndrei a răspuns:

Daca e pus corect, si de la inceput, nu pe parcurs, si e un prezervtiv de calitate, sa nu se rupa, nu exista niciun risc

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă foloseşti CORECT prezervativul, NU există risc de sarcină!

Cea mai SIGURĂ metodă contraceptivă este folosirea prezervativului, deoarece are DUBLU rol : previne o eventuală sarcină, DAR previne şi infectarea cu diverse boli cu transmitere sexuală ( BTS ) – la o utilizare CORECTĂ!

De aceea, recomand NEAPĂRAT folosirea PREZERVATIVULUI ( alunecarea va fi mai uşoară, eviţi riscul de sarcină şi diverse boli cu transmitere sexuală ) – mai ales în cazul unei noi relaţii, sau o relaţie „pasageră" ( ori una sub semnul întrebării )!

Dar e foarte important să fiţi ATENŢI la modul de "manevrare" a prezervativului ( deschiderea lui şi "montarea", apoi e importantă mărimea, şi nu în ultimul rând "demontarea" acestuia ) - de asemenea, recomand VERIFICAREA prezervativului după FIECARE "partidă" ( să nu se fi rupt/tăiat; se poate verifica atât vizual, cât şi prin umplere cu apă ) - pentru mai multă siguranţă!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare/demontare" ) NU există risc de sarcină ( siguranţă de 99-100 % ), DAR ( repet ) preferabil să-l verifici după partidă!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Daca il folosesti corect si nu se rupe nu ramane insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cum sa faci sex cu prezervativul? si ea sa ramana insarcinata? trebuie sa faci cu ea, fara prezervativ, sau alte anticonceptionale.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Daca nu se rupe, nu ramane, deci stai linistit.

Răspuns utilizator avertizat
| TheDifference a răspuns:

Daca ar fi sa ramana insarcinata cu prezervativul, cine l-ar mai e folosit atunci? Gandeste si tu.

| madalinamadu a răspuns:

Daca este folosit cum trebuie, nu ramane insarcinata happy

| mihnea123abc a răspuns:

Nu

| Elly7890 a răspuns:

Daca prezervativul e folosit corect si nu s-a rupt sau are vreo fisura nu are cum sa ramana!

| DaRaspund a răspuns:

Daca nu se sparge, nu ramane! Rar se intampla sa se sparga.

| Rooksee a răspuns:

Numai in cazul in care pezervativul se sparge si sperma intra in fata.

| SladeWilson a răspuns:

Numai in cazul in care prezervativul se rupe si in vaginul ei intra lichid semnal

| Kapkha a răspuns:

Nu asa ca stai linistithappy

| Kinezuu a răspuns:

Nu

| Biuuu03 a răspuns:

Buna.NU nu ramane insarcinata daca foloseste prezervativul corect. Funda am nevoie de ea pana maine.

| andreiandronic a răspuns:

Nu decat daca se rupe prezervativul!

| EllaEli a răspuns:

Nu, nu ramane stai linistit ..doar daca faci fara ea va ramanewinking

| Bogdan204 a răspuns:

Nu!

| Bogdan204 a răspuns:

Nu!,dar sa il folosesti corect!

| dandk a răspuns:

Nu

| vandoo85 a răspuns:

Daca prezervativul nu are defecte de fabricatie sau de orice alta natura, 99% nu ramane insarcinata

| SAnonimousS a răspuns:

Daca ai grija sa-l folosesti corect ...nu