| Alli23 a întrebat:

Poti ramane insarcinata si cu prezervativ?

5 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Numai dacă prezervativul a ejaculat în tine.
Cu plăcere!

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul asigura o protectie de circa 96-97%. Deci cele 3-4% reprezinta un risc minim dar existent. Cel mai inalt grad de protectie este oferit de Inelul contraceptiv NUVARING de peste 99%, deoarece se elimina constant hormoni pe parcursul folosirii acestuia.

| Mihai_Paun_1998 a răspuns:

Poti ramane doar daca prezervativul este rupt, dar un studiu "spune" ca eficacitatea folosirii prezervativului este cuprinsa intre 85 si 98%. Adica nu esti in siguranta 100%. Enjoy life!

| Andreea_Laura_1995_ZEqj a răspuns:

Numai dacă în timpul actului sexual prezervativul se rupe.

| Jennypunctt a răspuns:

Daahappy... Vei fii mamica de gemeni