| Ry0010 a întrebat:

Daca faci sex cu prezervativ exista vreun risc sa ramai insarcinata sau sa se intample ceva? Funda happy

7 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Se poate intampla ''ceva'' doar daca prezervativul se rupe in timpul actului sexual.
Pentru linistea voastra, verificati-l la final! happy

| Violleta2022 a răspuns:

Da, aici sunt cateva posibilele riscuri:
1. daca prezervativul nu este pus dinaintea introducerii penisului in vaginul fetei, risti insarcinarea.
2. daca masura prezervativului este prea mare pentru penisul tau, risti rasucirea lui pe penis in timpul frictiunii, ruperea si eliberarea spermei.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul folosirii corecte a prezervativului, conform instructiunilor de utilizare se previne instalarea unei sarcini deoarece riscul de a se forma o sarcina este considerat ca fiind de circa 2-3%, insa conform statisticii mondiale valorile obtinute indica un ingrijorator risc de 14-16% din cauza folosirii incorecte. Cea mai frecventa cauza o reprezinta ruperea accidentala din cauza folosirii incorecte, datorita faptului ca este aleasa o marime prea mica/stramta sau prea larga si prezervativul aluneca de pe penis si este pierdut in vagin. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat de prezervativ cu siguranta ca nu vei ramane gravida. Se poate intampla sa ramai numai daca prezervativul s-a rupt.

| deeeaqq a răspuns:

Au mai fost o sută de întrebări despre chestia asta, pfoai.

Nu se întâmplă nimic. *sau poate că da, vin teroriştii peste tine*

| CapraAfganistana a răspuns:

Doar dacă nu este aplicat corect sau l-ai muscat prea rau si s--a rupt.

| CapraAfganistana a răspuns:

Doar dacă nu este aplicat corect sau l-ai muscat prea rau si s-a rupt.