| mrxmihaix a întrebat:

Daca faci sex fara prezervativ poti scapa de cosuri?
funda! :X

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are nici o treaba sexul cu cosurile, alea dispar cu anii sau cu zilele. Cosurile apar daca se face sex prea des sau masturbarea fiind excesiva.

| neutrino a răspuns:

Poti incerca sa distrugi aceasta legenda.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,in nici un caz.
Sexul si cosurile nu au nici o legatura, in afara faptului ca ambele se petrec cam la aceeasi varsta.

| sofisis a răspuns:

Nu are absolut nici o legatura.

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Adica daca nu am cosuri, inseamna ca nu am varsta necesara pentru sex? Trebuie sa astept aparitia cosurilor si atunci sa caut pe cineva care are cosuri?

greece12
| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Ar fi o varianta, dar ce ne facem cu cei care nu fac acnee niciodata, de exemplu.
happy

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Acum m-ai bagat mai rau in ceata, ce fac, cum ma descurt? Si nu ne-ai spus despre legatura dintre prezervative si cosuri. Exista si prezervative pentru cosuri? Daca da, acestea cum si cand se folosesc? Ajutooor!

| darrio2007 a răspuns (pentru greece12):

Amuzant tare, neutrino.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Ai surprins exact sindromul TPU-istic al adolescentului cu acnee si nelinisti sexuale!
laughing

greece12
| greece12 a răspuns (pentru darrio2007):

E luni.Reincepe serialul "sa mai si radem".
happy

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

Am un bunic care si vara poarta caciulita, si atunci cand l-am intrebat de ce, mi-a spus ca atunci cand am sa cresc mai mare, voi afla singur adevarul. O poarta tot impotriva cosurilor?

| darrio2007 a răspuns (pentru greece12):

Asa e.Chiar ne face sa radem.Luand in considerare si raspunsul lui de la 13:44.Interpretabil.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Nu.C-o poarta pe cap, nu pe fata.
Cred c-o sa mor azi.
De ras.
rolling on the floor))

greece12
| greece12 a răspuns (pentru darrio2007):

L-am interpretat, gata!

| darrio2007 a răspuns (pentru greece12):

Ai grija.Nu muri de ras.Ca se invata copiii astia.Si ca sa scape de unii utilizatori, stiind ca se moare din asta, vor posta numai intrebari de acest gen.Nu m-ar mira sa intrebe cineva pe aici daca se moare de ras.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru darrio2007):

Sa stii ca nu m-ar deranja deloc!
Eu cand mor de ras mai intineresc o tura, nu stiu daca le convine!
laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru greece12):

Evit sa intru pe la Dragoste si sex pentru ca nu ma pot abtine de ras.Pe unii ii inteleg ca sunt la niste varste destul de mici(citeam acum intrebarea fetei de 12 ani, cu secretul)dar sunt intrebari postate de tineri la 24 de ani care gandesc ca la 13-14 ani.Foarte mare lipsa de educatie sexuala.Te pup.O zi buna in continuare.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu evit sa ies de la Dragoste si Sex!
O saptamana excelenta!
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Ești bun, meriți un Oscar portocaliu.

| Fatamuntilor a răspuns:

laughingPoate scapi de cosuri dar te alegi cu BTS-URI
Sarcini nedorite
Cancer de col utern
Deci alege...

| mona a răspuns:

Nu are nicio legatura sexul cu cosurile

| CoquineNoire a răspuns:

Doar daca ejaculeaza pe fata ta.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu. Cosurile sau acneea juvenila, acneea obisnuita pubertatii apar de la pubertatea in sine. In momentul in care corpul intra in aceasta perioada apar dereglari hormonale majore iar glandele sebacee sunt si ele dereglate producand sebum in exces. Porii se incarca de sebum si se infecteaza atunci cand acesta suprasolicita porul si intra in contact sebumul cu impuritatile.

Sexul nu schimba cu nimic problema. La fete, datorita faptului ca iau anticonceptionale, exista uneori sansa ca acestea sa favorizeze ameliorarea sau disparitia acneei insa ...nu intotdeauna.

Ai mare grija insa ce tip de acnee ai. Daca ai prea multe cosuri insotite de exemplu si de pete rosii sau cosuri foarte mici si multe in zone precum barbia sau fruntea si zonele barbii atunci s-ar putea sa ai o forma agravata de acnee pentru care trebuie sa mergi la medic pentru tratament.

NU lua Zynerit sub nici o forma. Iti recomand o igiena mult mai atenta, alimentatie mai saraca in grasimi ca oricum esti in crestere, spalat pe fata in fiecare seara cu apa si sapun si oricand ti se ingrasa pielea si folosirea uleiului din arborele de ceai - Tea Tree 100% pure oil, gasesti de ex de la Fares (Ti Tree scrie pe cutia flaconului).

| Floryna16 a răspuns:

Practic nu scapi de cosuri ci ramai cu un bebe de faci asta ...parerea mea

| Emilian65 a răspuns:

Nu scapi de cosuri nici daca faci sex cu prezervativ. Spala-te zilnic cu apa calda si sapun si apoi dai cu alifie de galbenele(se gaseste la farmacie)

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu. In schimb poti scapa de viata.