| PauLa.M a întrebat:

Daca faci sex neprotejat in a 2 a zi de menstruatie exista riscul sa ramai insarcinata? Precizez ca mi-a venit urmatoarea luna.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu vrei bebe, protectia cu prezervativ e obligatorie! Poti ramane in absolut orice zi! Nimeni nu-ti poate garanta ca nu ramai, daca te bazezi pe calendar, sau alte metode! Dar asa esti protejata si de bolile transmisibile sexual, si care pandesc la tot pasul: blenoragie, candida, herpesi, HPV, HIV==>>>SIDA, sifilis, etc... Tu esti prima responsabila de sanatatea aparatului tau reproducator si chiar a vietii tale!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul e foarte mic si daca ai avut in urmatoarea luna menstruatie normala, riscul e practic zero.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Riscul este foarte mic. Dar ai foarte mare grija la igiena intrucat corpul tau este foarte sensibil in perioada aceea si poti face o infectie. Multa sanatate!

| M.J. a răspuns:

Adica in tipmul menstuatiei? chiar daca a term sau nu in tine, sansele ca u sa ramai insarcinata sunt foarte foarte mici...

| PauLa.M explică:

NU a terminat in mine!

| PauLa.M explică:

Stiam ca menstruatia poate sa vina pana in a 4 a luna de sarcina.

| ellene a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa iti faci griji, mai ales daca ai avut menstruatie luna urmatoare. Daca a fost ca de obicei fluxul menstrual nu cred ca ai ramas.