| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci sex neprotejat pe perioada menstruatiei exista riscul sa ramai insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, nu exista nici o zi 100% sigura. Riscul e cu atat mai mare cu cat menstruatiile sunt mai neregulate.

Răspuns utilizator avertizat
| madalina_8123 a răspuns:

Se spune ca riscurile sunt mai mici...insa nimeni nu-ti garanteaza ca nu se poate intampla nimic. Foloseste prezervativul pentru ca te protejeaza nu doar de o sarcina, dar si de boli - tu sau prietenul tau puteti avea anumite boli despre care nici sa nu stiti si sa aflati apoi ca le-ati transmis partenerului.

| iry a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuu
trei zile inainte si dupa menstra poti sa faci linistita ce vrei
in cazul in care ai menstra regulata in fiecare luna
in timpul menstrei nu e igienic dar fii sigura ca nu vei ramane niciodata insarcinata indiferent cat de neprotejata vei fi in timpul menstrei