| Ginao1999990r a întrebat:

Buna! Dacă am avut menstruatie de data de 1-3 ianuarie am avut contact pe data de 15 neprotejat fara finalizare,(perioada fertilă dupa calendar) după am avut menstruatie pe data de 29-1 februarie.
Exista risc sa fiu însărcinată?
Precizez ca pe calendar scrie ca trebuia sa imi vina si luna aceasta la sf si nu mi-a venit.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu exista nici un risc de sarcina, dupa contactul sexual neprotejat, ciclul menstrual ti-a venit.
1, 2 martie va aparea si cel pe care il astepti acum si, daca esti foarte ingrijorata, poti face un test de sarcina, dar iti va iesi negativ.
Putina rabdare, va veni.

| Violleta2022 a răspuns:

Intotdeauan exista risc de sarcina cand faci sex neprotejat fiindca este suficienta 1 singura picatura de sperma in plina perioada fertila, ca sarcina sa se produca.

Bazat strict in ceea ce ai scris aici, daca ciclul tau a fost in ultimile doua luni pe 1 ianuarie si 29 ianuarie, inseamna ca urmatorul ciclul ar trebui sa vina in 1-2 martie, deoarece februarie este luna scurta!
Sper ca raspunsul meu a fost suficient de clar ca sa-l intelegi.
Sanatate multa!

| Emilian65 a răspuns:

Asteapta, poate iti vine in viitorul apropiat.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu, daca ai avut menstruatie dupa acel contact.