| Mya_4893 a întrebat:

Daca faci sex neprotejat in timpul menstruatiei, poti ramane gravida?

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

De un milion de ori, nu... prea! Sansele sunt reduse, la modul ca al un milion unu-lea raspuns, ar putea fi "da" – 80% dintre sarcini apar la o distanta de 6 zile de la incetarea ciclului, iar sperma poate ramane activa in vagin sau in uter aproape 5 zile. Cu toate acestea, nu este recomandat sexul in timpul menstruatiei, odata pentru ca este neplacut si apoi pentru ca se mareste probabilitatea contactarii unor virusuri.

2 răspunsuri:
| julieta_6897 a răspuns:

Da! fii atenta!

| Oana_5417 a răspuns:

Mai...nu stiu sa-ti zic sigur dar, ai niste zile inainte de menstruatie si dupa ea cand nu poti ramane gravida.