| GaneaMitana a întrebat:

Buna, vreau sa eu sa stiu daca poti ramane gravida in timpul menstruației, dar folosind perzevativ nou fara sa fie spart si si-a dat drumul in prezervativ, vreau un raspuns va rog

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Ciclul menstrual este procesul de eliminarea al ovulului mor, nefecundat, deci este imposibil sa ramai gravidaa pe ciclu.

In ce priveste prezervativul spart, este un singur motiv pentru care se sparge, cand este mult prea MARE (larg) pentru cucul baiatului si atunci se rasuceste in timpul sexului, pana se intinde la maxim si pocneste.
Pe viitor, sa cumpere numere mult mai mici de prezervative, fiindca prezervativul trebuie sa stea perfect strans pe penis, fara sa faca cute sau pliuri, preucm pielita de la salam, pe salam.

| mihai69 a răspuns:

Nici vorbă.

| Robert2526 a răspuns:

Nu.logic ca nu poti

| steamrogue77 a răspuns:

Iti raspund la intrebare cu o alta intrebare,
Daca ai baut apa iti mai este sete?

| Carbit9669 a răspuns:

Prin analiza de maxima competenta pe care capacitatea mea creatoare care de fel este infinita si inimaginabila pot spune cu toata sinceritatea ca nu si prin nu ma refer la NU cu majuscule nu poti ramane gravida

| NimanuiNuIiPasa a răspuns:

Nu mai fi panicata ca iti stresezi iubitul, daca ai folosit prezervativul corect cum dracu sa ramai?