| Askkkk55 a întrebat:

Daca folosesc un prezervativ pot sa imi dau drumul in el in timp ce continui sexul si nu o scot afara? Este vreun risc?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De aia sunt făcute...

| RoCkKiD a răspuns:

Riscul cel mai mare e ca dupa ejaculare iti vei pierde incet incet erectia iar daca continui, penisul nemaifiind la fel de erect risti ca sperma sa scape pe langa el si penis sau sa alunece prezervativul si sa ramane blocat/sa se verse in vagin.

| corbulalbrosu a răspuns:

PREZERVATIVUL a fost inventat inca din antichitate si a fost si este folosit cu scopul/rolul de a permite partenerilor de sex sa intretina contacte sexuale IN FIECARE ZI a ciclului menstrual, in zilele de menstruatie si/sau in zilele care apartin de PERIOADA FERTILA, sau altfel spus IN FIECARE ZI indiferent de perioada ciclului. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, acesta este produs pe scara larga si este folosit de catre barbati exact din acest motiv si anume ca le permite acestora sa ejaculeze in prezervativul care este prevazut din fabricatie cu un rezervor (un balonas) in care se strange sperma ejaculata in timpul sexului inainte de terminarea actului sexual. Si dupa ejaculare barbatul sa-si penetreze partenera in continuare pana in momentul in care erectia scade intratat de mult incat penisul devine moale si impropriu continuarii sexului. In toate cazurile in care marimea prezervativului folosit este aleasa corect si acesta se potriveste perfect pe penis, prezervativul ramane intotdeauna intreg si intact pana la terminarea sexului. Chiar si daca penisul incepe sa-si piarda erectia, prezervativul va ramane bine fixat pe penis si nu va aluneca de pe acesta, astfel ca nici atunci sperma ejaculata in ea NU se va scurge afara pe langa inelul existent in capatul lui, astfel ca NU va exista nicio posibilitate de a se putea forma o sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, poti continua actul sexual. Dar, riscul este ca prezervativul sa se rupa si sa devii curand tatic.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu se rupe nu există nici un risc.

| Sofer a răspuns:

Incearca sa vezi numai ca dai usor in ea si vezi sa nu se culce dragonul cat esti in ea. Dar senzatia e unica sa iti dai drumul in ea cu prezervativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva e necurat in intrebare...
Sigur nu te-ai incurcat?

Răspuns utilizator avertizat
| Crisloree a răspuns:

Riscul ar fi ca poate prezervativul sa se rupă în timpul actului iar tu habar sa n ai. Mai bine evita și cel mai important. Verifica l.

| RAY a răspuns (pentru Crisloree):

Riscul este de 10%

| Crisloree a răspuns (pentru RAY):

Asa si ceilalți nu stiu cate sute care au pățit o laughing buna observație

| RAY a răspuns (pentru Crisloree):

Mai bine cu ciorapul

| Crisloree a răspuns (pentru RAY):

Dacă asa știi tu. Ok laughing