| Dorina1994 a întrebat:

Daca folosesti OBI inseamna ca nu mai esti virgina?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O.b-urile nu sunt recomandate virginelor, se pot deflora la scoaterea lor din vagin.
Pa, pa.

| lunarwolf a răspuns:

Dacă ești încă virgină, ar fi cel mai bine să folosești tampoane externe, pentru că OB-urile „iau contact" cu himenul și se poate rupe.
Poți folosi OB-uri și dacă ești virgină, dar nu e recomandat.

| PastilăBă a răspuns:

Himenul este cel care acopera partial deschizatura vaginala, mai pe intelesul tau acesta reprezinta virginitatea.Himenul poate suferi leziuni prin activitate fizică ca mersul cu bicicleta, gimnastică, prin căderi, sau prin masturbație insa nu este stabilit dacă himenul poate fi lezat prin tampoane folosite la menstruație.

| Miriii a răspuns:

Nu o sa ti se intample nimic si eu le folosesc ptc sunt inotatoare si n-am patit nimic! big grin Deci stai linistita...

| zxzx a răspuns:

OBI, magazin de constructii.

| LineGuide a răspuns:

Virginitatea inseamna de fapt ca nu ai intretinut relatii sexuale.Pentru noi si pentru tine mai esti virgina, dar daca mama ta te duce la medic in speranta de a fi virgina, doctorul se uita la himen, aceasta fiind singura lui solutie sa afle adevarul.Deci:moral esti virgina, dar fizic(adcica cu dovezi) te dezvirginezi...
Nu stiu cat ai inteles, dar sper ca te-am ajutat.
Mult noroc!

| Chriistos a răspuns:

Inseamna ca te uiti la reclame, de stii de ele.

| BionicAngel a răspuns:

OBI? OBI WAN KENOBI? laughing Laser frate... si NU, nu spune nimic despre starea virginitatii asta, daca ginecologul ti-a spus ca poti sa folosesti, pai poti. Asa cum spunea si EvilBite, e posibil la unele sa atinga himenu si sa il desfaca ca pe o conserva, dar pe altele nici sa nu le atinga.