| madddie a întrebat:

Daca iau anticonceptionale(care stiu ca se iau doar la prescriptia medicului ginecolog), la cat timp dupa ce iau prima pastila pot avea un act sexual fara a exista risc? multumesc mult

9 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

În primele 7 zile este recomandat să se folosească și prezervativul.
De obicei scrie foarte clar în prospect când încep să asigure protecție eficientă.

| Sara2 a răspuns:

Dupa ce ai inghitit a 8 pilula
in perioada in care vei face pauza de 7 zile chiar daca in perioada aia nu iei esti oricum protejata

| hotshotb a răspuns:

Din cate stiu o saptamana big grin

Răspuns utilizator avertizat
| spaima1aricilor a răspuns:

Minim 29 ani, sase luni si 11 zile

| madddie explică (pentru spaima1aricilor):

Care e problema ta?

| spaima1aricilor a răspuns (pentru madddie):

Touche!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Dupa 7 zile de la administrarea primei pilule poti avea un contact sexual fara risc (cu conditia de a respecta ora administrarii ).happy

| Anamaria1234567 a răspuns:

Buna ziua . As dori sa va adresez o intrebare. İau anticonceptionale Yasmin de 2 saptamani, din a 5-a zi de ciclu, si aseara am intretinut relatie sexuala neprotejata. De frica, dupa actul sexual, am luat imediat o pastiluta, iar a doua zi dimineata am mai luat una,regulat. de obicei luam regulat, dimineata la ora 7. İntrebarea mea este : Se poate sa fi ramas insarcinata tinand cont ca iau anticonceptionale dar cu toate astea a ejaculat in mine? Va rog frumos sa-mi raspunde-ti. Nu stiu ce sa mai fac. Astept raspunsul Dumneavoastra. Multumesc