| M.J. a întrebat:

Pot folosi anticonceptionale fara prescriptia medicului, adica nu ma ingras sa ceva de genu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi, nu te opreste nimeni.problema este ca nu orice este bun pentru vecina este bun si pentru tine.iti spun exemplul meu si sper sa iti fie de folos si sa iei cea mai buna decizie.eu am luat contraceptive fara reteta atunci cand mi-am inceput viata sexuala.pe langa faptul ca ma simteam rau si lipsita de puteri, acum, cand imi doresc copii, am aflat la analize ca am o boala de coagulare a sangelui iar faptul ca am luat contraceptive fara reteta ar fi putut sa agraveze mult starea mea de sanatate, chiar as fi putut sa ma confrunt cu o tromboza.deci? merita? mai bine mergi la medic, in cateva ore ai rezolvat tot si pui capul linistita pe perna.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti folosi anticonceptionale fara indicatia medicului. Nu stiu daca o sa te ingrasi, dar s-ar putea sa te alegi cu sterilitate sau cu o complicatie de tip trombotic care sa te lase paralizata sau sa te omoare.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Unul dintre efectele nedorite ale anticonceptionalelor este ingrasatul. Ar fi mai bine sa mergi la medic... El (sau ea) va sti de care sa iti dea... cu doza mai mica de hormoni, sau mai mare... In functie de organismul tau... Nu le lua fara prescriptia medicului. Intereseaza-te intai.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ingrasi asculta la mine, aveam 70 de kg si am slabit 9kg de la conceptinale fara prescriptie, alea sunt usoare si nu riscante... te pooopa dya