| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau trimitere la ginecolog de la medicul de familie, cum procedez mai departe? Sun la respectiva clinica si le spun ca am trimitere de la medicul de fam. si ca doresc o programare? Am facut sex neprotejat cu cineva acum aprox o luna, si de putina vreme au aparut niste "bubite" in zona vaginala si nu stiu daca sunt o forma a herpesului genital sau negi genitali…sau altceva… stiu ca este vina mea si imi asum dar vreau sa scap de ele……Daca se constata ca am o problema si ar fi nevoie de un tratament aplicat de doctor in sensul de operatie, pentru ca stiu ca negii asa se trateaza, voi plati sau va fi tot gratis datorita trimiterii de la dr. de fam? Intreb deoarece nu as vrea ca ai mei sa afle ca am o problema, deci nu as avea cui sa ii cer bani pentru tratament. ????

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Degeaba mergi cu trimitere daca spitalul nu are fonduri operatia nu va fi gratis, va trebuii sa platesti deoarece casa de asigurari de sanatate numai are bani au epuizat plafonul si inca nici nu s-a terminat anul si ei deja numai au bani medicamente, este o varză in spitale haos.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a merge la ginecolog nu ai nevoie de trimitere de la medicul de familie, ci doar de o programare la orice cabinet ginecologic din orasul tau.
Controlul ginecologic NU este gratis, acolo platesti indiferent ca te trimite medicul de familie sau nu.

| Alexia112Paula a răspuns:

Acelea le am și eu și nu am avut contact sexual, deci nu ar trebui sa îți faci griji