| Issabelle6789 a întrebat:

Daca iei pilula de a doua zi apoi peste o luna sau in aceeasi luna incepi sa folosesti aticonceptionale ce se intampla? E ceva rau?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Decit sa intrebi aici unde te ia lumea la misto, mai bine intrebi medicul ginecolog nu crezi? El stie cel mai bine.Dar tu faci cum vrei.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca administrarea pastilelor AC se face incepand din prima zi sau primele 5 zile ale menstruatiei urmatoare, atunci pastilele AC vor fi eficiente si orice posibilitate de formare a unei sarcini nedorite va fi eliminata. In cazul in care nu se respecta aceste prevederi exista posibilitatea de a avea surprize nedorite. Pastilele AC in mod obligatoriu trebuie sa fie prescrise de un medic ginecolog pe baza profilului tau hormonal rezultat dupa efectuarea consultatiei ginecologice si analizele hormonale si de sange efectuate. Multa sanatate!

| kandaraki a răspuns:

Too much pills can kill you, or your organism

| Camuflaj2017x a răspuns:

Da, or sa te misti ca o felina.

| Issabelle6789 explică (pentru Camuflaj2017x):

Eu vorbesc serios. Poate pentru corpul meu nu e bine.Am intrebat doar