| TotulAÎnceputPe28 a întrebat:

Daca iau aticonceptionale de la 17 ani ce se întâmplă?

Răspuns Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Vei fi perfect protejata de orice posibilitate/probabilitate de a se putea produce/apare o sarcina nedorita, oferind totodata partenerului tau de sex posibilitatea de a intretine contacte sexuale neprotejate si de a ejacula in timpul coitului, fara a mai fi nevoit sa se opreasca din coit, inainte de a atinge placerea si satisfactia mult dorita. De asemenea devine posibil ca dupa un anumit timp de folosire a pastilelor AC, sa ti se regleze perfect ciclul menstrual. Multa sanatate!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic, atata timp cat ti le prescrie ginecologul si mergi macar o data la 6 luni la consultatii. DE asemenea, nu uita ca din motive de evitare a cancerului de col uterin, pana la 18 ani este absolut obligatorie folosirea prezervativului la fiecare act sexual (chiar daca iei anticonceptionale)