| Florin123321 a întrebat:

Daca ieri mi-a fost ovulatia si alaltaieri am facut sex cu prietenul, dupa cat timp apar sangerarile de implantare?
Sau dupa cate zile apar durerile de ap sau care ar fi primele simptome?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ovulul situat in trompa uterina este fecundat de catre un spermatozoid, din acel moment ovulul fecundat va "calatori"/se va deplasa circa 8-10 zile pe traseul folicul ovarian-trompa uterina-uter in vederea implantarii sale in endometru. Sngerarea din momentul implantarii/nidatiei nu se produce intotdeauna si in mod obligatoriu, fiindca aceasta sangerare se produce doar daca in timpul nidatiei/patrunderii ovulului in endometru (mucoasa care acopera uterul) este lezat/afectat sau rupt unul dintre vasele de sange care strabat endometrul. Daca se formeaza o sarcina si aceasta se instaleaza in uter, singurul simptom de sarcina care se poate manifesta va fi reprezentat de lipsa/neinceperea menstruatiei. Niciodata NU exista alte simptome de sarcina. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Primele simptome de sarcina apar la circa 21 de zile.

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Peste 2 saptamini apar primele simptome