| IONel56 a întrebat:

Buna, după câte zile apar primele simptome de sarcina? Mulțumesc de orice răspuns.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La unele femei dupa 3 saptamani de sarcina, la altele niciodata.
Stiu femei care nu au avut nici un simptom, simtindu-se excelent pana au nascut.
Altele, au greturi, varsaturi si chiar dureri de burta, dupa 3 saptamani de sarcina. Tot atunci, sarcina este detectabila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Primul simptom de sarcina precis si real, apare dupa trecerea a 2 saptamani de la data ovulatiei sau de la data intretinerii actului sexual in perioada fertila a ciclului menstrual si se manifesta prin lipsa simptomelor premenstruale dar mai ales prin lipsa menstruatiei in cazul fiecarei femei. Celelalte simptome de sarcina reale si adevarate pot sa se manifeste numai in cazul a circa jumatate dintre femeile insarcinate, dupa trecerea a cca. 7-8 saptamani de la data ultimei menstruatii avute. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

După aproximativ 2-3 săptămâni după ce ai rămas însărcinată.

| Crackman a răspuns:

Dupa 15 zile in care ai fost cu raportul sexual. Atunci apar frecvent. Dar nu este o regula.