| diana_4451 a întrebat:

Daca ii dau un sfat ca nu imi place cum se comporta sa se schimbe ca sa fie bine el nu tot asa dar el la mine daca vreau sa il accept asa cum este. El nu stie sa ce comporte cu o fata nu stie sa o respecte. El de fiecare data imi spune ca eu sunt vinovata cica el nu.Si imi spune ca am fite si figuri in cap dar nu e asa, dar eu la el daca am fite si figuri in cap ne despartim el a inceput sa planga dar nu a spus si el nu ma despart de tine pentru ca te iubesc si nu vreau sa te pierd nici un cuvant nu a spus, nu a zis nimica.Nu e prima oara cand fac asa ceva. A zis ca ma ia de nevasta ca nu vrea sa ma piarda ca ma iubeste. ce pot sa ii fac ca degeaba vorbesc cu el frumos sau sa stau cu el intre patru ochi degeaba ce pot sa fc sa inteleaga ca il iubesc foarte mult nu am tinut asa la un baiat niciodata eu sfar nu el. Daca o sa ne despartim vorba vine cred ca nu il intereseaza ca a fost intre noi si relatia noastra?

2 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Eu cred ca acest baiat si-a luat-o in cap, e plin de fite si figuri. I-ai aratat prea mult ca il iubesti si el considera ca nu e necesar sa-ti mai arate si el tie. Ar trebui sa discuti serios cu el despre aceste lucruri, sa-i spui ca te deranjeaza foarte tare atitudinea lui, iar daca nu e dispus sa se schimbe te desparti de el. daca cumva tot lui nu-i convine, despartiti-vaca daca te iubeste (dupa o perioada in care va astepta probabil sa il cauti tu), isi va da seama ca a gresit si tot el va face primul pas si se va schimba! Fii indiferenta in acea perioada chiar daca suferi enorm! Fii puternica! O sa vezi daca te iubeste sau nu! Succes!

| alonet a răspuns:

Pai la atitudinea lui fata de sugestiile pe care le faci in a isi indrepta comportamentul, si la modul in care ai descris lucrurile, consider ca e destul de iresponsabil sa vrea ca in viitor sa iti creasca copii... oricum cand te gandesti la cineva ca ai vrea sa iti fie sot, gandeste-te daca el e persoana langa care ai vrea sa iti cresti copii, e destul de matur, destul de responsabi, are cevade oferit in a educa si preocupa corect de un copil? si atunci cand el iti spune ca te iubeste, cu ce fel de iubire te iubeste? sunt 4 definiti ale iubiri, agape phileo storge si eros, http://ro.netlog.com/amurg/blog/blogid=788383