| AndreeaDewa a întrebat:

Daca imi vine menstruatia 5 luni la rand sunt însărcinată?

9 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Nu.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sangerarea menstruala se produce mereu la timp (ciclu dupa ciclu) si procesul menstrual se desfasoara in conditii similate/asemanatoare/identice cu sangerarea anterioara, in acea situatie teoretic este IMPOSIBIL sa poata sa existe o sarcina instalata in uter. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti sa fii gravida.

| Andreeush a răspuns:

Cum să fii însărcinată?
Evident că nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti vine? Ca asa ai scris si nu Imi dau seama daca ai gresit sau nu.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Întrebarea ta nu are logică.

| Realli a răspuns:

Da,ești, ai un alien! Felicitări!

| AndreeaDewa explică:

De la act meu sexual cred ca se numeste asa adica nst a durat decat 15 sec deoarece era virgina si ma durea de atunci am avut luna de luna eu menstruatia o am regulata vine la daca fixa mi-a venit la timp normal fara grija nst ce sa va mai zic de cateva saptamani bune mi se tot zbate ceva in burta 24 din 24 si mi-e frica ce o fii menstruatia trecuta a fost in cantatiate nici prea mica nici prea mare dar a fost mai maronia ca un sange mai vechii el nu a avut cand sa ejagulezi si nici nu a facut-o os fi gravida tinand cont ca am avut in fiecare luna stopul?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AndreeaDewa):

Totul se poate rezolva extrem de simplu, prin efectuarea unui test de sarcina. Rezultatul obtinut va fi in mod absolut/foarte sigur valid, valabil si corect in proportie de 99-100% daca va fi efectuat conform indicatiilor precizate in urmatorul film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Iar in privinta acelor senzatii descrise de tine : ''....sa va mai zic de cateva saptamani bune mi se tot zbate ceva in burta 24 din 24 si mi-e frica..."" Trebuie sa afli ca sa stii, ca acele senzatii de asa zise ''zbateri'' reprezinta de fapt ecoul batailor inimii propagate prin peretele vasului de sange, care se transmit in diafragma si muschii abdominali. Reprezinta intr-adevar ecoul batailor inimii care sunt transmise prin sangele pompat in aorta abdominala si resimtite in tesuturile adiacente aortei. Multa sanatate!