| NowForYou000 a întrebat:

Poti fi insarcinata daca nu ai niciun simtom si menstruatia iti vine de 5 luni regulat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care se produc 5 menstruatii consecutive si toate se desfasoara in conditii similare cu menstruatiile mai vechi, ca si durata ca numar de zile de sangerare, flux zilnic de eliminare de menstruatie, consistenta, culoare, etc. inseamna ca de fiecare data a fost eliminat endometrul si intr-o asemenea situatie formarea si existenta unei sarcini chiar si ipotetice este absolut, complet IMPOSIBILA. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Nu poti fi gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

In conditiile in care nu ai nici un simptom sigur nu esti gravida. Imposibil sa nu apara nici o schimbare in corpul tau timp de 5 luni care sa nu tradeze o eventuala sarcina. Si apoi puteai sa verifici cu un test de sarcina.

| ionella13236 a răspuns:

Exista posibilitatea depinde de organism.O colega a patit.