| Un NiMeNi CeLeBrU a întrebat:

Daca in fiecare luna menstruatia imi vine in aceeasi zi inseamna ca e regulata(28 de zile)?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înumeri 28 de zile de la prima sângerare și așa afli data următoarei menstre. Dacă vine la un interval de 28 de zile se poate spune că este regulat indiferent care este data la care vine, important este să vină la numărătoarea celor 28 de zile (poți nota într-un calendar de buzunar).
Ceaiul de crețișoară este un stimulent hormonal natural și reglează menstra fix la un interval de timp de 28 de zile.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu are cum sa vina in aceiasi zi a lunii, pentru ca lunile nu au 28 de zile.Regulat inseamna ca de fiecare data iti vine dupa acelasi nr.de zile de la precedenta. Pot fi 28 de zile, pot fi mai mult sau mai putin, dar mereu acelasi nr. de zile.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Raspuns la III-a intrebare a ta: Nu, regulat este atunci cand intre cicluri sunt 28 de zile, indiferent in ce zi a lunii cade! Ex.:
01. iunie (+ 28 zile) => 29. iunie (+28 zile) =>27. iulie (+ 28 zile) => 24.august. etc... Se poate ca intr-o luna sa ai de doua ori, ca in exemplul meu!

| SweetCandy a răspuns:

Dabig grin si lucrul asta ar trebui sa te bucurebig grin

| pengu a răspuns:

Menstruatia e regulata daca vine la acelasi interval de timp. cum in cazul tau deduc ca vine o data la 28 de zile mereu atunci e regulata tongue

| Un NiMeNi CeLeBrU explică:

Adica imi vine pe aceiasi data

| Un NiMeNi CeLeBrU explică:

De fapt intrebarea era daca imi vn in aceeasi zi in fiecare luna inseamna ca intervalul este de 28 de zile?

| Mara_1046 a răspuns:

Daca iti vine la fiecare 28 de zile, da, asta inseamna. Esti o persoana norocoasa din puctul acesta de vedere.