| dayandnightdreamer a întrebat:

Buna!
Ce înseamnă dacă îmi vine menstruația destul de des? Adică pe luna Februarie mi-a venit de doua ori și 18 zile mai târziu (in Martie) a venit iar. De regula menstruația la mine este regulata, mereu venea la timp, nu întârzia deloc, dar acum vine tot mai repede. Care poate sa fie cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 19Mary19 a răspuns:

O dereglare hormonala care se rezolva cu tratament de la medicul ginecolog, în urma analizelor de sânge.

| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstre nu sunt de bun augur, putand trage un semnal de alarma ca au aparut: modificari hormonale ori chisturi, fibroame sau tumori.
Ti-as recomanda sa mergi la investigatii medicale, la un ginecolog.
Sanatate multa!

| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie o dereglare de moment, dar poate fi si o afectiune mai gravă.
Eu ma confrunt cu problema ovarelor polichistice.La început imi venea rar, la 2/3 luni, iar acum imi revine din 10 in 10 zile.Inca nu am apucat sa merg la medic, dar stiu ca e din cauza problemelor hormonale.
Mergi la un consult de specialitate.