| FundamentalCoruption a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutor. Am 16 ani si mi-a venit menstruatia acum 3-4 ani in primi 2 ani imi era menstruatia foarte regulata si normala corgea nici foarte mult nici putin durata mereu e de 7 zile.
De 1 an jumatate menstruatia in fiecare luna e pe data diferita si este cand o luna jumate nu imi vine menstruatia( 6 -7 saptamani) nu am cum sa fiu gravida moment ce nu am facut contact sexual si sunt virgina.
Imi curge foarte mult, mult mai mult decat in anii precedenti si nu stiu cauza, mama a spus ca e normal, dar mie tot mi se pare prea mult sangerarea intr-o zi. Stie cineva de ce? Si imi puteti sugera absorbante care sa retina o cantitate foarte mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Annamaria21 a răspuns:

Ai dereglări hormonale, intr-un fel este normal, dar nu omite sa te duci la un doctor ginecolog.

1 răspuns:
| SilviaPunct a răspuns:

Mergi si fa o echo si un consult.