| anonim_4396 a întrebat:

Daca in timpul actului sexual barbatu ejaculeaza, iar a 2 a zi femeia are menstruatie exista riscu, ca aceea femeie, sa ramana insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia vine regulat (adica in ziua care trebuie), este normala din toate punctele de vedere (cantitate, aspect, simptome, durata), atunci riscul de sarcina este neglijabil.

| dy a răspuns:

Nu, e aproape imposibil, ca o femeie sa ramana gravida trebuie sa aiba ovulatie cu o zi inainte sau o zi dupa contact! Si este aproape imposibil sa fi avut ovulatie cu o zi-doua in urma si imediat sa aiba ciclul!

| daniela_1443 a răspuns:

Nu exista acest risc, este perioada in care nu poti ramane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu exista nici un risc, sprmatozoidului ii trebuiesc 5 zile sa ajunga sa fecundeze ovulul, daca partida s-a consumat cu o zi inainte normal ar fi sa u se obtina o sarcina, dar sunt multe femei insarcinate care au ciclu pana la 3 luni, asa ca un test este binevenit, este ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu crezi ca ar trebui sa discuti cu mama ta? Ar fi foarte bine pentru. ca ea stie cel mai bine ce sa-ti spuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e, ca daca barbatul ejaculeaza azi si femeia are orgasmul maine, poate ramane insarcinata cu sarcini de servici.