| ingerashutau3 a întrebat:

Daca partenerul nu ejaculeaza in timpul actului sexual exista posibilitatea unei sarcini? ast raspuns
multumesc

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, riscul variaza intre 4 si 27 la suta in functie de cat de experimentat e partenerul si de ziua ciclului menstrual in care are loc contactul sexual. E o metoda de contraceptie nesigura, folosita de cuplurile stabile pentru care un copil nu ar fi un dezastru.

| alexdop21 a răspuns:

Da, si nu, in primul rand, exista asa numita picatura a placerii, ce permite spermei care este bazica si sa treaca prin canalul uterin trebuie sa elimine o cantitate mica de lichid pentru a putea ejacula in conditii normale, si in acel lichid sunt spermatozoizi, mai putini ce este adevarat, dar exista, si poate unul dintre ei sa fecundeze! deci cel mai bine incearca sa te protejezi cand e vorba de asta si nu te juca aiurea

| mioara a răspuns:

Daca nu iei acele pastile da ramai grea.

| deleuandrei a răspuns:

Yo as zice ca nu daca nu a ejacuat in tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu draga nu ramai odata ce nu a dat drumu in tine