| Dinica_Iuliana_Mihaela_1995 a întrebat:

Dacă in timpul actului sexual prezervativul s-a rupt, iar fata NU era in perioada fertila și a luat și pilula de a doua zi (escapelle, 1, 5 mg comprimate) la 3-4 ore de la accident exista șanse pentru o posibila sarcina?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu

| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata nu era in perioada fertila, ce sens avea sa ia pastila de a doua zi, fiind luata total inutil si fara pic de discernamant, odata ce are atat de multe efecte negative.
Pacat ca nu va interesati de ce probleme majore va pot cauza asemenea pastile luate fara pic de logica si pe deasupra inutile.

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma unui sex NEPROTEJAT care se termina cu ejacularea spermei in vagin, dar este intretinut intr-o zi a ciclului menstrual care NU face parte din cele 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE a oricarui ciclu mnstrual, formarea sarcinii este in proportie de peste 99% IMPOSIBILA. Din acest motiv folosirea pastilei contraceptive este ABSOLUT INUTILA, iar recurgerea la folosirea ei reprezinta o grava si crasa IRESPONSABILITATE, fiindca atat ''otravirea'' cu buna stiinta a organismului cat si acceptarea efectelor adverse foarte periculoase denota IMBECILITATE. Multa sanatate!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca arunci niste faina intr-un cuptor, dar nu o faci aluat, iar cuptorul e si scos din priza, oare iese o paine?
La fel si cu sarcina asta.