| emiliman a întrebat:

Daca intr-un cuplu ambii sunt virgini, nu exista posibilitatea BTS asa-i?

Răspuns Câştigător
| MARRRRRYYA a răspuns:

Ala de jos minte BTS inseamna boli prin transmitere sexuala daca ambi parteneri sunt virgini adica nu sau culcat cu nimeni deci nu au cum sa ia. decat sifilis si Sida se transmite prin parinti dar cei care au boli grave nu au voie sa faca copii

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ba da, de aceea orice cuplu isi face niste analize obligatorii inainte de sex. gandeste-te ca cele mai grave BTS (HIV, hepatita B si C) se transmit si prin instrumentar medical, chirurgical, de frizerie, manichiura, tatuaj.
Saptamana trecuta am avut o tanara decedata de SIDA la doar 22 de ani. Aflase ca are aceasta boala cu 5 saptamani inainte sa moara. Viitorul ei sot (aveau nunta in iulie) si singurul ei partener sexual (fusesera amandoi virgini) era si ele HIV pozitiv. Se pare ca fata luase virusul din maternitate. Desi studenti, fusesera suficient de inconstienti sa nu-si faca analizele necesare (spunea baiatul ca ii costau cam 5 milioane si nu au avut banii). Dar asa el s-a ales cu o boala mortala, in loc sa stie.
Am mai avut un caz, mai demult, un tanar de 21 de ani, infectat la 5 luni in spital, care nu stia ca e infectat si isi infectase iubita (prima, de asemenea). In momentul diagnosticarii, se despartise de aceasta de cam un an si ea isi facuse un nou prieten cu care isi incepuse, de cateva saptamani, viata sexuala. Erau de la tara, nu se testasera. Era si noul prieten HIV pozitiv si asa, din ignoranta si lipsa de educatie, in loc de o victima, am avut 3.

| mgtow a răspuns:

Ba da pentru ca unul din membrii probabil masa a avut boala ETS si a fost transmisa catre fat.