| BogdanMarian99 a întrebat:

Dacă întrețin o relație sexuală cu iubita mea de 15 ani, eu având 21 de ani și amândoi suntem de acord, este caz penal?

7 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Știi care e problema! România e împărțită în două în această întrebare! Cea rurală și cea urbană!
Rural, nimeni nu se gândește la penal sau nu dacă faci sex cu o fată de 15 ani!
La oraș, în schimb e o întreagă dezbatere, părinții ofticați și altele!
În concluzie, nu vă prinde nimeni, ești sigur pe cuvântul dat de fată, succes! Lasă filosofia pentru legaliști! Voi doi treceți la treabă! Vorbesc foarte serios!
Privește numai la cazul Caracal, la minorii vânduți pentru munci agricole și altele!
Succes!
Apropo, dacă o mănâncă și vrea să facă sex, dacă te mai bâlbâi mult s-ar putea să dispară cu altul!

| Sofer a răspuns:

Daca te da în gât la politie nu prea cred ca e ok..pentru ca ea e minora.

| SG1995 a răspuns:

Teoretic nu, puștoica e la vârsta la care își poate da consințământul, practic poți avea probleme doar dacă tipa ți-ar aduce acuzații de viol.

| Michaeel a răspuns:

Se numește pedofilie ce faci tu. Înțeleg ca unora le plac alea mai mici dar o minora de 15 ani? Intri la pușcărie bre!

| Michaeel a răspuns:

De la mucosi de 14-15 ani nu ma aștept la nimic ca aia fac sex chair și dacă sunt minori dar nenica tu ar trebui sa ai mai multa minte! Pedofilul naibi. I-ați una de vârstă ta și nu o copila! Adult și tu întreții relatii intime cu o minora. Oameni ca tine merita închisoare pe viata.

| Pantagruel a răspuns:

Are prietene?

| inttebarisiraspunsuri a răspuns:

Dacă nu depune plângere nu