| neversaywhat a întrebat:

Daca iti introduci in vagin 1 sau 2 degete (fara sa te doara si fara a sangera) inseamna k te'ai dezvirginat?big grin

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Esti virgina, stai linistita.
Daca nu simti nicio durere cand introduci 1 sau 2 degete si n-ai fost dezvirginata pana acum inseamna ca atat de elastic si spatios este himenul. [Spatios-orificiul]

Pentru mai multe informatii acceseaza:
http://educatiasexuala.ucoz.ro/

11 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Inseamna ca nu mai erai virgina cand ai facut chestia asta. Orice dezvirginare e catusi de putin dureroasa si in 95% din cazuri curge sange.

| AAARRR a răspuns:

Normal daca iti bagi 2 degete si nu te doare da, inseamna ca nu mai esti virgina. Cand te duci la control la ginecolog doctorul introduce 2 degete in vagin si daca te doare inca esti, daca intra calumea si le poate misca fara sa simti durere nu mai esti. funda?

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru AAARRR):

Doamne ce raspuns rolling on the floor Domnu' expert, nenea ginecologu nu o degeteste pe pacienta, ci ii deschide labiile si se uita daca himenul a fost perforat sau nu. Se vede ca dai raspunusri aiurea numai ca sa te afli in treaba si ca sa iei o funda cretina oh go on Ajuta omul calumea daca poti daca nu, nu te mai baga in seama aiureaoh go on

| AAARRR a răspuns (pentru BaiatulAnonim):

Domnu expert sunt fata tongue in primul rand si in al 2-lea rand am dat si eu pe la ginecologhappy. si nu numai eu ci si sora mea asa ca gura mica:*

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru AAARRR):

Inseamna ca nu stii pentru ce ai fost tu la ginecolog draga mea tongue Testul care ti-a fost efectuat nu e pentru determinarea faptului daca mai esti virgina sau nu, ci pentru a scoate in evidenta eventualele probleme ale uterului si ale anexelor genitale (trompele uterine si ovarele), pentru a stabili pozitia organelor reproductivewinking

| neversaywhat explică (pentru AAARRR):

Adica daca te duci la ginecolog, si chiar esti virgina, iti baga 2 degete si te dezvirgineaza el?raised eyebrows

| Ebsghjs a răspuns:

Daca nu a durut si nu a curs sange, inseamna ca tu erai deja dezvirginata. Sau daca nu ai bagat degetele unde trebuie, mai esti virgina.

| corinusdeplus a răspuns:

Dezvirginarea se produce atunci cand se rupe himenul, nu conteaza ca bagi un deget, doua sau un penis...Si legat de sangerare, nu la toata lumea curge sange in momentul dezvirginarii, mai exista si himen elastic.

| neversaywhat explică (pentru corinusdeplus):

Deci, este posibil sa ramai virgina dupa sex daca nu ti se rupe himerul si nu doare?>

| NorishorPhufos a răspuns:

thinking In momentul ala nu te'ai dezvirginat, ci ai fost dezvirginata in trecutwinking daca erai virgina si te dezvirginai tu singura te durea si curgea sangetongue

| FailL a răspuns:

Frate, va rog eu, mai taceti dracu din gura daca ati facut educatie sexuala cu 3 babe pe camp, la arat. daca ti-au intrat degetele, inseamna ca ai himenul mai elastic. dezvirginarea, presupune SEX, de orice fel. definitia unei virgine e o tipa care n-a facut sex, nu o tipa cu himenul intact. himenul poate avea diferite forme si diferite grade de elasticitate. unele femei il au atat de elastic incat nu se rupe decat la nastere. iar sangele, nu-i neaparat obligatoriu sa existe in timpul actului. difera de la femeie la femeie, ce ai vazut la x nu se aplica si la y. Asa ca, long story short, esti virgina pana faci sex!