| anonim_4396 a întrebat:

Daca iti vine ciclu nu poti fii insarcinata nu?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ba da. Cam 20% din femei au in primele luni de sarcina sangerari care mimeaza menstruatia. Totusi, ele sunt usor neregulate (adica nu vin ceas, ci cu abateri de 1-3 zile) si sunt usor diferite de menstruatiile normale (mai putin abundente, cu sange mai rosu, mai scurte sau mai lungi).

| madalina_8123 a răspuns:

Nu in toate cazurile. Sunt persoane care pot avea menstruatie pana in a 3-a luna. Iti recomand testul de sarcina si consultul ginecologic.

| cookie_1240 a răspuns:

Logic ca nu...