| florinucata a întrebat:

Daca ai ciclu, poti fii insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnlineZ a răspuns:

Nu esti insarcinata o sa vezi si stii de ce spun asta pentru ca daca erai insarcinata iti inatrziau problemele si apoi incepeau sangerarile daca aveai sarcina extrauterina sau alte probleme.Dar totusi trebuia sa existe acea intarziere care nu inseamna 2 3 zile.O intarziere de ciclu mentruAL te poate ingrijora atunci cand depaseste 7 zile. Nu te mai ingrijora degeaba.

| dream36 a răspuns (pentru OnlineZ):

Menstrual nu mentruAl

| OnlineZ a răspuns (pentru dream36):

Vai de mine...Si care e greseala? Ca am apasat din greseala Caps Lock? Off off...laughing

| OnlineZ a răspuns (pentru OnlineZ):

AA acum am observat laughing asta e se mai intampla draga meawinking

| dream36 a răspuns (pentru OnlineZ):

big grin ai omis si s dar nu-i nimic nimeni nu-i perfect big grin happy o zi frumoasa sa ai fata frumoasa

| dream36 a răspuns (pentru OnlineZ):

Nu-s fata

| OnlineZ a răspuns (pentru dream36):

Ok laughing
pup!

| dream36 a răspuns (pentru OnlineZ):

Pup si eu pe tine

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In mod normal nu, dar exista si asemenea cazuri, ce-i drept extrem de rare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai facut chiuretaj vreodata, ori ai avut o nastere, DA, este posibil.

| Alicezzz a răspuns:

Adevarata sangerare menstruala intervine doar in cazul in care ovulul nu este fecundat de spermatozoid si ajunge sa fie eliminat. Asadar, menstruatia in sine nu este posibila odata ce ramai insarcinata.
Pe de alta parte, exista posibilitatea sa sangerezi sau sa observi pete de sange pe lenjeria intima, care sa iti para similare sau identice cu menstra. Tocmai acest fenomen determina multe femei sa confunde sangerarile dupa conceptie cu menstruatia propriu-zisa si sa se alarmeze, nestiind sursa exacta a scurgerilor.

| florinucata explică (pentru Alicezzz):

Pai de 2 zile am menstruatie dar acuma in a 3-a zi nu mai prea am menstruatie si nushtiu de ce.

| Alicezzz a răspuns (pentru florinucata):

Draga mea, daca nu ai avut contacte sexuale anterioare neprotejate, nu este cazul sa te stresezi. Posibil perioada ta de menstruatie a scazut datorita unor dereglari, eu am mentruatie 4 zile primele 3 zile normal si ultima zi se termina si am 26 de ani, Cand eram in adolescenta avem cate 6 zile ciclu menstrual.Asa ca nu ai un motiv intemeiat sa te stresezi!

| OnlineZ a răspuns:

Daca ai sarcina extrauterina DA.O sarcina care nu o poti tine sub nici o forma si ca sa scoata bebele trebuie operatie.

| ShadoWCrist a răspuns:

Nu poti. big grin

| AnonimaAntonia a răspuns:

Nu!

| okyokyhsf a răspuns:

Daca ai sarcina extrauterina. http://www.sfatulmedicului.ro/......erina_1033