| lipskissmiss a întrebat:

Am o mare nelamurire in legatura cu o decizie importantă din viața mea si am nevoie urgentă de ajutor. Acum doua luni am avut o cearta cu iubitul cu care am stat 3 ani, noi stăteam împreună la el acasă si a baut si a inceput sa-mi reproșeze multe chestii urâte, să mă jigneasca,să îmi zică sa plec din casa lui, totul fiind bine si fericit pana atunci. Eu am plecat si mi-am vazut de viața mea vrând să închei relația pentru că el bea mult. Peste o lună jumatate in care el nu m-a căutat, mi-a lăsat impresia ca nu-i mai pasă de mine, eu am ieșit cu un vecin să ne plimbam si ne-am plăcut reciproc, ne-am apropiat, am mers mai departe,doar ca el avea o relație la care a spus că va renunța. Nu a renunțat la relația aceea, iubita lui mi-a spus sa îl las în pace. Aveam o vacanță cumpărată cu fostul iubit si ne-am dus împreună,iar acolo s-a comportat frumos, i-am spus ca am avut o relatie cu un tip nou, acolo ne-am apropiat, a spus ca ii pare rau pentru ce a facut si acum vrea sa ne împăcăm. Tipul nou, dupa ce s-a întors la iubita lui,dupa relatia cu mine, acum imi cere sa fim din nou împreună pentru că la mine ține mai mult. Acum eu nu mai știu ce simt, relatia trecută a fost una frumoasă, el a gresit si bea mult, acum îmi reproșează că am trecut peste el prea ușor și îi e cam greu să accepte. Tipul nou zice că a renunțat la iubita lui si vrea sa fim cu adevărat împreună, iar eu m-am atașat de el. Nu Stiu ce mai simt, cum sa imi dau seama ce mă va face mai fericită?

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Ce zici sa lasi totul in urma? Ce zici de un nou inceput? Daca fostul tau iubit era menit sa fie, atunci nu s-ar fi intamplat ce a fost iar acum erati impreuna. Eu zic sa continui relatia cu noul baiat.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Eu zic, nu da cu piciorul fostului iubit, o sa se schimbe daca te iubeste

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Buna, eu zic sa mai vb cu fostul si totusi... daca intr.o relatie exista " sa luam o pauza " aia nu se mai poate numi o relatie, fiindca o dragoste adevarata trece peste orice obstacol! o cearta ar trebui sa fie. ca intre un sot si o sotie sau ca si cum te.ai certat cu mama ta si dupa 5 min va vorbiti din nou ca si cum nmc nu s.ar fi intamplat! Si orgoliul trebuie dat la o parte si niciodata nu schimba o persoana...ea se va schimba singura de la sine, fiindca isi va da seamawinking bafta!

| lipskissmiss explică:

@artemisia m-am gandit si la asta. Ideea e ca tipul nou nu pare sigur pe el, este foarte schimbator ba zice ca vrea, ba Se intoarce la fosta.

| lipskissmiss explică:

@XAndreeaAndreeaX
Zice ca el ma iubeste dupa care ii zic ca am nevoie de timp sa ma gandesc si sa luăm o pauză, dupa care el pierde nopțile la băut și nu ma anunță unde pleaca, isi inchide telefonul.