| anonim_4396 a întrebat:

Buna.Pot sa consum shake uri proteice din zer in timpul sarcinii? sunt gravida in 2 săptămâni

2 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Da, dar ai grija la caloriile din ele, poti sa consumi multe si de aceea, sa ie in greutate, din aceasta cauza.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu consuma asa ceva, fiindca shake-urile sunt produse chimice, care iti afecteaza pruncul din pantec.
lasa slabitul si consumul de shake-uri dupa ce nasti, dar nu risca acum sa nasti un copil fara auz, sau cu un ochi defect, ori cu vreun handcap mental.
Da-l in masa de shake si manaca sanatos cu multe-foarte multe fructe proaspete, legume si carne pregatita in casa.