| buburuza2 a întrebat:

Daca iubitu/iubita v-a inselat ia-ti acorda o a doua sansa? Argumentati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| deedeelina a răspuns:

Vad ca majoritatea au raspuns: " nu ii acord o a doua sansa, ca ma va insela inca o data" inseamna ca nu aveti incredere in partenerii vostriwinking... Iar relatia a fost si va fi degeaba, de pierdere a vremii. Baietii gresesc cel mai usor, pentru ca asa sunt ei mai patimasi. Iar voi, cele care spuneti ca nu le mai acordati si alta sansa, poate ca ati si fost inselate si nu ati stiutwinking. iar asta e mai urat decat orice pe lume.
Cel mai improtant lucru intr-o relatie este increderea si sinceritatea. Iar cand spun asta ma gandesc anume la cei care inseala si vin acasa si le spun femeilor lor: "iarta`ma. am gresit... dar m`am intors la tine pentru ca mi-am dat seama ca numai pe tine te iubeeesc! iar celelalte, pentru mine sunt doar niste panarame de care imi bat joc.". Na. e normal sa te simti inselata, insa nu trebuie sa traim intr-un balon de sticla. TOTI barbatii inseala [ mai devreme sau mai tarziu repet! ] pentru ca e nevoia aia de a vedea si altceva. iar dupa ce o fac, isi dau seama ca ce au acasa n`au a gasi niciodata si la nimeni si sunt convinsi ca nu o vor mai face! Asa ca, degeaba spuneti voi ca nu mai acordati nicio sansa... in sufletul vostru va pare rau ca nu i`ati acordat timpul sa va demonstreze ca s`a schimbatwinking Numai bine :*

20 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Depinde cat de grav e inselatul pentru mine inselat inseamna si atins tandruhee heeacest lucru poate l-as putea trece cu vederea dar increderea mea in persoana respectiva mi-ar fi afectata si mi-as pune cateva semne de intrebare in privinta lui.Alte chestii nu le-as putea accepta!big grin

| Castiel a răspuns:

Oricat de grav ar fi,eu as iertao dar daca siar cere cele mai sincere scuze,in fine eu sunt o fire mai blanda/miloasa si iertatoare thinking i-as da deoarece o iubesc si eu si mai facem greseli nesabuite,dar daca mar insela din nou as suferii, dar numa i-as da nici-o sansa, poate 2-3 capace in gura!

| Lovely a răspuns:

In viata sunt mai multe reglui, una dintre ele este si " Sa ierti o greseala amre inseamna sa-i acorzi celui de langa tine ocazia de a mai gresi inca odata. Din greseli se invata, dar cea mai dura lectie e cand pierzi pe cineva pentru ceva ce ai facut tu. Cine inseala, sufera consecinte. Iertarea ar constitui un premiu pentru actul de a insela

| Chimilica a răspuns:

Eu da l-as ierta.
Deaia l-am ales pe el, sa-l iubesc si sa-l respect si el la fel.
Fiecare barbat inseala.
Si daca o va face si a 2-a oara ce?
Tot la mine se intoarce!
Sa le fac in ciuda la tarfe >:d<
Succes pisi :*

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sincer, eu nu cred că i-aş da. Dacă m-ar înşela înseamnă că nu îi pot oferi de ceea ce are nevoie. Aşa că nu m-aş mai complica prea tare cu acea persoană.

| Betty18 a răspuns:

Cred ca l-as ierta, acum depinde si ce fel de relatie am cu el, cat tin la el, de cat timp...sigur ca nu as mai avea incredere in el chiar ca la inceput, dar ar putea face eforturi sa mi-o recastige!

| ciresicaSiatat a răspuns:

Eu niciodata,dc? simplu,nici macar nu as putea sa mai privesc acea persoana,mi-ar fi sila, nu m-as mai lasa atinsa, sarutata de cineva care a facut lucrul asta si cu altcineva in timp ce avea o relatie cu mine

| deedeelina a răspuns:

Ii acord o sansa. Oricine merita o a doua sansa, indiferent de ceea ce face. Mai ales daca suntem de mult impreuna, nu se merita sa stricam o relatie frumoasa doar din cauza ca m`a inselat. oh go on. asta oricum o va face mai devreme sau mai tarziu, ia de vreme ce inca mai e cu mine, e clar ca pe mine ma iubeste iar de celelalte cu care s`a culcat in fata lui sunt doar niste c****. asa ca e mai bine sa-l faci sa inteleaga ca`l ierti, dar DOAR O DATA!

| Catti a răspuns:

Nu I don't want to see

ce s-a intamplat prima data se poate intampla si a doua oarawinking

| SteauaNordului a răspuns:

Evident ca da
barbatul inseala orice i-ai face
daca ar fi sa nu mai iertam nu ar mai exista casnicii si toti ar fi singuri. orice barbat inseala. unii se lasa descoperiti, altii nu. si cel pe care il crezi cel mai sfant tot te-a inselat odata sau de doua ori. asta e firea lor. si femeia inseala. oricine inseala. curiozitatea si puterea instinctului sunt de neoprit

| gyna201 a răspuns:

In principiu oricine merita o a doua sansa, dar tine minte ca persoanele nu se schimba de pe o zi pe alta asa ca daca a facut`o o data este foarte probabil sa o faca si a doua oaratongue

| justme_3711 a răspuns:

De acordat, i-as acorda-o, insa nimic nu ar mai fi la fel.i-as scoate ochii cu tipa respectiva pana va regreta ce a facut! I-as demonstra ca nu sunt bataia lui de joc :*!

| blueve a răspuns:

Daaaaaaaaaa pe mine m-a inselat cu colega mea de banca si am aflat de abia azi dar tot il iubesc

| Cory_1336 a răspuns:

Nu.pentru ca nu merita pentru mine ceea ce face e de neiertat.

| Cory_1336 a răspuns:

Nu nu l-aş ierta fiindcă e un gest copilăresc pe care nu mi-l asum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as vedea ca intr-adevar ii pare rau si ca tine la mine cu adevarat, da i-as mai da o sansa...pentru ca orice om greseste...si atunci cand regreta poate sa fie sincer

| Gaby_5114 a răspuns:

Da fiindcă dacă ne iubim foarte mult şi există iubire între noi putem ierta şi mă gândesc că fata aia a fost o provocare atâta tot o "aventură" şi nu era cu mine dacă vroia să fie cu acea fată deci există dragoste din nou DA l-aş ierta pentru că e viaţa mea

| LoveSession a răspuns:

Nu i-as da a doua sansa ca s-ar putea sa si-o ia in cap si sa ma mai insele odata.winking

| Adrian_5809 a răspuns:

O aventura este o aventura, da totusi atunci cand te inseala trebuie ca ea sau el sa iubeasca alta persoana

| YonutMuzik551999 a răspuns:

Nu stiu n-am fost in situatia asta